Czy wiesz w jakim banku zaciągnąć kredyt studencki?

Kredyt studencki to idealny sposób na pokrycie kosztów nauki i utrzymania w czasie studiów. Kredyt studencki możesz otrzymać w czterech bankach: PKO BP, PEKAO S.A., BGŻ, SGB i PBS. Którą ofertę wybrać?
/ 22.09.2010 14:42

PKO Bank Polski S.A., Bank PEKAO S.A., Gospodarczy Bank Wielkopolski, Bank Polskiej Spółdzielczości i Bank Gospodarki Żywnościowej oferują ten sam produkt jednak z niewielkimi różnicami. Oceń ofertę banków pod względem liczby potrzebnych poręczycieli i warunków jakie są im stawiane, dochodu na jednego członka rodziny i tego skąd pochodzisz.

Jeżeli pochodzisz z rodziny wiejskiej z małym dochodem na jednego członka rodziny oraz nie masz poręczycieli, najlepiej wybrać banki PBS lub BGŻ. Mają one podpisane umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która może udzielić poręczenia 80 proc. lub 100 proc. kwoty kredytu.

Jeżeli nie masz problemów z poręczeniem warto wybrać ofertę PKO. Kredyt studencki udzielany jest tu dość szybko, bez wysokich wymagań w stosunku do poręczycieli. Za wcześniejszą spłatę kredytu, jak również za dokonywanie nadpłat nie są pobierane żadne opłaty. NI płacisz także za udzielenie wniosku o rozpatrzenie kredytu.

Nie daj się jednak namówić na otworzenie w PKO BP konta studenckiego, bo jest płatne 5 zł/miesiąc. To straszne zdzierstwo w porównaniu z innymi bankami oferującymi takie konta. W mBanku za prowadzenie konta nic nie płacisz.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)