POLECAMY

Rozwijające zabawy na dworze dla dziecka powyżej 3 lat

Wiosna to idealny moment na zabawy na dworze! Zabierz zatem swojego malucha na zewnątrz i zapewnij mu rozrywkę!Poznaj nasze pomysły na zabawy dla dziecka na dworze!
Rozwijające zabawy na dworze dla dziecka powyżej 3 lat

Jakie zabawy na dworze możesz zaproponować dziecku w wieku od trzech lat:

Baba Jaga patrzy!

Tę zabawę pamiętasz jeszcze z dzieciństwa, prawda? Zasady są proste, a sama zabawa nie wymaga żadnego przygotowania. Wybierz się z dzieckiem do parku lub na plac zabaw i wytłumacz mu, że jak stoisz tyłem może do Ciebie się podkradać. Jak mówisz "raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!" odwracasz się, a dziecko ma stanąć bez ruchu.

Jeśli zauważysz u niego ruch - zaczynacie zabawę od początku i malec cofa się do punktu wyjścia.

Pamiętaj, żeby dać maluchowi trochę przewagi i przymykać oko na jego drobne potknięcia. W końcu to on ma wygrać!

Zabawa nadaje się wspaniale dla malucha w ciepły, słoneczny dzień (w ten pochmurny także) - rozwija jego zdolności ruchowe i koordynacyjne!

Zobacz też: Zabawy dydaktyczne o charakterze socjalizacyjnym

ZOO

Wycieczka do Zoo rozwija malucha edukacyjne - pomyśl, ile nowych i ciekawych zwierząt tam pozna! Umówcie się, że po spacerze dziecko narysuje Ci 5 nowo poznanych zwierzątek.

Dzięki temu będziesz miała gwarancję, że maluch skorzysta na wyjściu!

Pamiętaj tylko, aby pilnować dziecka - pod żadnym pozorem nie powinien głaskać zwierząt w zoo!

Latawce, dmuchawce

W wietrzny dzień możesz pokazać swojemu dziecku puszczanie latawca. Zobaczysz, że malec będzie zafascynowany zabawą! Nad puszczaniem latawca możecie spędzić nawet cały dzień!

Berek

Berek to świetna zabawa! Pamiętaj jednak, że oboje podczas niej zmęczycie się i to bardzo mocno! Jak wiesz są różne odmiany berka - kucany, z dotykaniem do drzewa (jeśli dziecko kuca lub dotyka drzewa nie możesz go dotknąć i zmienić w berka!).

Najlepiej ustalcie własne zasady i bawcie się!

Pamiętaj, aby wybrać przestrzeń zamkniętą - z dala od ruchu ulicznego! Unikniecie w ten sposób niebezpieczeństwa!

Zobacz też: Zabawy edukacyjno - przyrodnicze dla dzieci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
Ja takie rzeczy kupuję na nokaut.pl. Teraz szukamy dodatkowych atrakcji http://www.funkydiva.pl/Porady-detail/zabawki-ogrodowe-ktore-zachwyca-kazdego-malucha/ Uwielbiam patrzeć na zadowolone dziecko w ogrodzie.
/4 lata temu
my lubimy domek ogrodowy, w którym bawimy sie w prawdziwy dom. Do tego mamy kuchenkę z http://top-ogloszenia.net/Dla-Dziecka-4 i córka gotuje mi pyszne zupki.