POLECAMY

Choroby dziecięce – kompendium

Jak obniżyć gorączkę u dziecka? Czy biegunka i wymioty u niemowlęcia są groźne? Jak opiekować się dzieckiem, gdy jest chore? W kompendium chorób dziecięcych znajdziesz opisy objawów i leczenia chorób, takich jak angina, AZS, choroba meningokokowa, depresja dziecięca, PNO, próchnica, refluks, zapalenie ucha, zatrucie pokarmowe i wiele innych. Dowiedz się więcej o zdrowiu dziecka.
Choroby dziecięce – kompendium

Jak obniżyć gorączkę u dziecka?

U malutkiego dziecka gorączka, czyli temperatura ciała powyżej 38,5o, może być objawem przegrzania, infekcji lub stresu. Czasem jednak może za nią odpowiadać zapalenie opon mózgowych. Dlatego nie należy odkładać wizyty u lekarza na później, a w międzyczasie – spróbować obniżyć wysoką temperaturę u dziecka.

Polecamy: Wysoka temperatura u niemowląt

Biegunka u niemowlęcia – co robić?

Jak rozpoznać biegunkę u dziecka? Jak nie dopuścić do odwodnienia? Co zrobić, gdy zauważymy w kupce dziecka krew lub śluz? Biegunka jest groźna zwłaszcza dla niemowląt, dlatego dowiedz się więcej o leczeniu biegunki u maluszka.

Czytaj: Biegunka u niemowląt

Wymioty u dziecka

Warto wiedzieć, jakie mogą być ukryte przyczyny wymiotów u dziecka. Czy jest to zatrucie, infekcja wirusowa, zapalenie opon mózgowo-zdzeniowych, a może stres? Wymiotowanie może doprowadzić do odwodnienia, dlatego wizyta u lekarza jest konieczna, zwłaszcza gdy dziecko zwraca każdą ilość podanego mu picia.

Dowiedz się: Nie lekceważ wymiotów u dziecka

Jak opiekować się dzieckiem, gdy jest chore?

Gdy dziecko jest chore, oczywiście najważniejsze jest zapewnienie mu opieki w postaci odpowiedniego leczenia. Wizyta u lekarza, diagnoza oraz zakup i dawkowanie dziecku leków to podstawa, jednak opiekujemy się dzieckiem także, gdy wypoczywa. Jak sprawić, by szybko wróciło do zdrowia?

Polecamy: Jak opiekować się dzieckiem, gdy jest chore?

Encyklopedia chorób

Kliknij na nazwę choroby, by dowiedzieć się więcej o jej objawach, przebiegi i metodach leczenia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
na biegunke oraz wymioty u dziecka dobrym, skutecznym, a przy tym bezpiecznym lekiem jest lactoral, probiotyk o owocowych smakach, ja podaje dziecku w potrzebie juz od dawna, polecam