Spektakl The Audience w Multikinie

Spektakl The Audience w Multikinie

03.08.2016 16:37
Spektakl The Audience w Multikinie
Sztukę "The Audience" będzie można zobaczyć, ponownie, 9 sierpnia 2016 w Multikinie, w ramach cyklu "Scena brytyjska na wielkim ekranie". Spektakl wzbogacony został o nowe materiały dodatkowe przygotowane specjalnie dla widzów National Theatre Live.  

O spektaklu

Przez 60 lat Królowa Elżbieta II spotykała każdego ze swych dwunastu premierów na cotygodniowej prywatnej audiencji w Pałacu Buckingham. Obie strony trzymały się niepisanej zasady, że to, co zostało powiedziane podczas tych audiencji nie zostanie powtórzone poza pałacem. "The Audience" przedstawia wyobrażenia na temat tych przełomowych spotkaniach premierów z Królową – cotygodniowych prywatnych audiencji. Prezentując losy Królowej Elżbiety II od momentu, kiedy jest młodą matką, aż po jesień życia, spektakl dokumentuje również przemiany polityczne i społeczne. 
W roli głównej Helen Mirren – wybitna brytyjska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna,  czterokrotnie nominowana do Oscara za filmy: "Szaleństwo króla Jerzego", "Gosford Park", "Ostatnia stacja" oraz "Królowa", za rolę w którym zdobyła statuetkę Oscara.
 
 
Na podstawie materiałów prasowych
 
Tagi: kino, teatr