POLECAMY

Zaproś teatr pod swój dach! Nowatorski pomysł na pewno ci się spodoba

Takiej inicjatywy jeszcze nie było!
Zaproś teatr pod swój dach! Nowatorski pomysł na pewno ci się spodoba fot. Fotolia
Zaproś teatr pod swój dach to absolutnie nowatorskie przedsięwzięcie, ktorego w Polsce jeszcze nie było! To cykl spektakli odbywających się w przestrzeni domowej. Ktoś powiedziałby, że to niemożliwe do wykonania. A jednak!

Idea "Zaproś teatr pod swój dach"

Pomysłodawcami oraz jednocześnie aktorami są: Anna Skubik oraz Arek Cyran. Na co wpadła aktorka para? Zapragnęli, by teatr jednoczył, a sztuka byla zapraszana do domu. Materiałem do stworzenia projektu jest sztuka "Związek otwarty" autorstwa Dario Fo i Franki Ram. Traktuje ona o typowej relacji partnerskiej w długotrwałym związku, dlatego idealnie wpisuje się w przestrzeń domową. Spektakl będzie wzbogacony muzyką na żywo. Całe przedsięwzięcie ma na celu integracje społeczności i nawiązanie dialogu międzyludzkiego, zachęcić do dyskusji i pochylenia się nad tematem związków otwartych. A jeśli o otwartości mowa, Anna Skubik i Arek Cyran postanowili odpowiedzieć też na kilka pytań o sobie i swoim pomyśle!

Po lewo Anna Skubik, po prawo: Arek Cyran

Dlaczego projekt jest nowatorski? Skąd inspiracja, jeśli się na kimś wzorujecie?

- Bardzo możliwe, że tego typu formuła miała już miejsce. Nasza idea zrodziła się z obserwacji społeczeństwa – ludzie współcześnie w dobie Internetu coraz mniej dążą do bezpośrednich spotkań. Stąd refleksja, że warto to zmienić. A skoro teatr sam w sobie jest właśnie niepowtarzalnym, bezpośrednim  spotkaniem, a naszą działką jest teatr i w tej dziedzinie najłatwiej jest nam się wyrazić, zatem pomyśleliśmy o spektaklu. Z naszej perspektywy, w tego rodzaju spotkaniach jest potencjał zbudowania szczególnej bliskości i otwartości między uczestnikami, co wydaje nam się bardzo wartościowe.

Czy na co dzień teatr pochłania was bez reszty? Jak się realizujecie, jeśli nie w 100% poprzez występy?

- Oboje jesteśmy zawodowymi aktorami. Współpracujemy z różnymi teatrami i razem tworzymy grupę nieformalną Teatr A+A. Staramy się łączyć naszą pasję teatralną z pracą. A nasz projekt stwarza nam taka szansę.

Gdzie was można znaleźć, jak się kontaktować i ile to kosztuje?

- Za pośrednictwem crowdfundingowego serwisu wspieramkulture.pl ze wsparciem Za Grolsch Kultury udało nam się zebrać 100% środków na realizacje naszego projektu. W ciągu najbliższych tygodni powstanie strona naszego projektu www.zaprosteatr.pl, oraz profil na portalu społecznościowym  (facebook) przez które będzie można się z nami kontaktować. Zamierzamy korzystać z dotacji i grantów, bo chcielibyśmy aby spektakle w domach były bezpłatne. Jednak, musimy brać pod uwagę ewentualność sprzedaży komercyjnej naszego projektu. Cena spektaklu będzie ustalana indywidualnie z zależności od generowanych kosztów (transport, nocleg itp).

Jesteście przekonane? My bardzo! Obejrzyjcie video promujące utalentowanych i pomysłowych aktorów:


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)