Musical Teatru Rampa „Kobiety na skraju załamania nerwowego”

Musical Teatru Rampa „Kobiety na skraju załamania nerwowego" według słynnego filmu Almodóvara podbija Warszawę.
/ 28.11.2017 12:09

Nowy musical Teatru Rampa "Kobiety na skraju załamania nerwowego" według słynnego filmu Almodóvara zachwyca warszawską publiczność! Nie można go przegapić.

Fabuła musicalu skupiona jest wokół Pepy - wieloletniej kochanki Ivana porzuconej przez niego dla "nowszego modelu". Kilkanaście lat wcześniej ten sam los, wtedy to z jej powodu spotkał żonę Ivana Lucię. Teraz wszystkie trzy zderzają się ze sobą i dopominają się o swoje w zabawnym pościgu za uwodzicielem. Komiczne sytuacje między całkiem różnymi kobietami i nieoczekiwane, błyskotliwe zwroty akcji zapewniają dobrą zabawę i miejscami nutę refleksji.

Tak jak u Almodóvara – relacje i interakcje bohaterów mówią nie tylko o zmiennej i pełnej skrajności naturze kobiet, ale o ich potrzebie miłości. Nowy musical Teatru Rampa obfitujący w gorący hiszpański temperament, dowcipne dialogi, doskonała muzyka i poruszające piosenki to wprost idealna propozycja na jesienno - zimowe wieczory.

„Kobiety na skraju załamania nerwowego” w Teatrze Rampa w Warszawie

To dopiero trzecie - po Nowym Jorku i Londynie - wystawienie tego głośnego musicalu w świecie. Polska prapremiera 6 października została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez dziennikarzy, jak i widzów. Krytycy zgodnie stwierdzili, że twórcy przedstawienia odważnie poszli w stronę nowoczesnego musicalu, stawiając na nowatorską inscenizację, perfekcyjną choreografię i świetne kreacje zarówno pod względem aktorskim jak i wokalnym. Kreacje te zapadają w pamięć dzięki wybitnym wykonawcom znanym z wielu polskich, a czasem i europejskich scen muzycznych: Małgorzacie Regent (Pepa), Annie Sztejner (Lucia), Marcie Wardyńskiej (Paulina), Paulinie Grochowskiej (Candela), Natalii Piotrowskiej (Marisa) oraz m.in. Sebastianowi Machalskiemu (Taksówkarz) i Maciejowi Pawlakowi (Carlos).

6 filmów 2018 roku, o których rozpisują się internauci, a ty możesz nie mieć pojęcia o ich istnieniu

Spektakl wyreżyserowała Dominika Łakomska, autorami inscenizacji są Jakub Wocial i Santiago Bello, który również opracował choreografię. Artystom podczas każdego spektaklu towarzyszy band pod kierunkiem Jana Stokłosy, który odpowiada także za całą stronę muzyczną przedstawienia.

Twórcami sukcesu tego musicalu są młodzi wybitni artyści znani z innych hitów Teatru Rampa - „Rapsodii...” z przebojami Queen oraz rock opery „Jesus Christ Superstar”

Sprawdź się! Czy wiesz, kiedy powstały te kultowe polskie i zagraniczne piosenki? [quiz]