Koncert Noworoczny 2016 - opis wydarzenia

Koncert Noworoczny fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Wspaniałe arie operowe, uwielbiane arie operetkowe i utwory z najlepszych światowych produkcji musicalowych. Co jeszcze?
/ 22.12.2016 10:10
Koncert Noworoczny fot. Fotolia/kolaż Polki.pl

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury już po raz jedenasty prezentuje
w Filharmonii Narodowej Koncert Noworoczny
, w którym usłyszymy wspaniałe, klasyczne arie operowe, znane i lubiane arie operetkowe oraz utwory z najlepszych światowych produkcji musicalowych. 

Nie zabraknie zaskakujących, muzycznych niespodzianek i lekkiej dozy humoru. Zaproszeni soliści, Joanna Moskowicz (sopran) – laureatka VIII Konkursu Moniuszkowskiego, solistka Opery Wrocławskiej; Alicja Węgorzewska (mezzosopran) należąca do grona wybitnych śpiewaczek operowych występujących z wielkimi sukcesami zarówno na scenie Teatru Wielkiego, w Neue Oper w Wiedniu jak i w słynnej weneckiej La Fenice; Paweł Skałuba (tenor) – pierwszy tenor Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, jako jedyny Polak i najmłodszy uczestnik jest finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Placido Domingo w Paryżu; Leszek Skrla (baryton) – solista gdańskiej sceny operowej, współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju i zagranicą.

Gwiazdy sceny operowej, jak i estrady, potrafiący żonglować nastrojami zaprezentują specjalnie dla koneserów muzyki uczestniczących wspólnie z nimi w tym wydarzeniu noworocznym utwory najwybitniejszych twórców klasycznych, George’a Bizeta, Johanna Straussa czy Stanisława Moniuszki oraz musicalowych, Leonarda Bernsteina, Andrew Webbera. Specjalne zaproszenie do koncertu przyjęła Anna Sroka-Hryń, która ostatnio odniosła ogromny sukces, grając jedną z głównych ról w musicalu „Mamma Mia”. 

Swoje wirtuozowskie opracowania utworów klasycznych granych na fortepianie na cztery ręce zaprezentują dla Państwa Jekaterina i Stanisław Drzewieccy. Do „Tańca węgierskiego” na skrzypcach solo porwie Państwa Bogdan Kierejsza. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod kierownictwem maestro Sławomira Chrzanowskiego. 

Serdecznie Państwa zapraszamy!

Koncert Noworoczny w Filharmonii Narodowej