„Dwie pary do pary” w Teatrze Capitol. Komedia w reżyserii Lubaszenko

Wakacyjna premiera w Teatrze Capitol fot. Materiały prasowe
Teatr Capitol przygotował dla swoich widzów letnią niespodziankę. Uroczysta premiera miłosnej komedii „Dwie pary do pary” w reżyserii Olafa Lubaszenki odbędzie się już 18 i 30 czerwca 2018 r. W obsadzie m.in. Marta Wierzbicka, Lesław Żurek czy Patricia Kazadi.
Magdalena Bury / 20.06.2018 15:41
Wakacyjna premiera w Teatrze Capitol fot. Materiały prasowe

Sztuka opowiada o serii niefortunnych pomyłek, która zmienia noc poślubną w prawdziwy koszmar. Panna młoda Elizabeth (w tej roli Marta Wierzbicka i Dominika Kryszczyńska) oraz pan młody Timothy (Krzysztof Chodorowski, Piotr Gawron-Jedlikowski oraz Eryk Kulm jr.) nie spędzą jej w romantycznej atmosferze.

Dlaczego? W pewnej chwili w drzwiach ich apartamentu hotelowego pojawia się inne świeżo upieczone małżeństwo. Wanda (Patricia Kazadi i Elżbieta Romanowska) i Frankie (Lesław Żurek i Rafał Cieszyński) są bardziej dojrzali od Elizabeth i Timothy'ego. Oni również mają jednak ważną rezerwację na tę noc i nie zamierzają z niej zrezygnować. Noc poślubna jest przecież tylko raz w życiu!

Walka o apartament

Obie pary zaczynają walczyć o chwile samotności. Efekt? Wypadnięty dysk, mdłości i krwotok z nosa. Do tego wspinaczka po rynnie na 15. piętrze, nieustanne telefony od teściowej oraz bezczelny personel hotelowy. Czy w takiej sytuacji ktokolwiek skonsumuje swój związek? O tym widzowie przekonają się już 18 i 30 czerwca 2018 r.

Autorami spektaklu są: Billy Van Zandt i Jane Milmore. Przekładu dokonała Emilia Miłkowska. O kostiumy zadbał natomiast Tomasz Jacyków.

Wakacyjna premiera w Capitolu

Komedia będzie grana w czerwcu i przez całe wakacje: 12, 17, 24, 28 czerwca, 3, 20, 24 lipca oraz 4,7, 10 i 28 sierpnia 2018 r.

Zobacz także:
Ilu Polaków chodzi do teatru?
Czy wiesz jak zachować się w teatrze?

 

Redakcja poleca

REKLAMA