National Theatre Live - spekakle teatralny w kinie

Kobieta przed lustrem fot. Fotolia
Przedstawienia są rejestrowane i potem emitowane w warszawskim kinie. Czy to idealne połączenie sztuki i rozrywki? Możesz poczuć się wyjątkowo!
Edyta Liebert / 26.09.2016 12:20
Kobieta przed lustrem fot. Fotolia

Teatr na wielkim ekranie to dla miłośników sztuki na żywo mocno naciągany pomysł. Jednak nie każdego finansowo stać na to, by móc kupić drogie bilety do teatru. W warszawskim kinie Atlantic możecie wybrać się na kinowy spektakl w przystępnej cenie.

Wyjątkowa akcja warszawskiego ZOO

Kina otwierają się na nową formę rozrywki i sztuki. Pomysł mariażu tych dwóch popularnych form spędzania czasu był strzałem w 10. Dlatego też 6 października w ramach cyklu National Theatre Live w Kinie Atlantic będzie można zobaczyć spektakl "Głębokie Błękitne Morze" z Helen McCrory w roli głównej. Przedstawienie zostało zarejestrowane 1 września 2016 r. w Londynie. To już 33. taka wyjątkowa okazja, by poczuć się wyjątkowo i podszlifować angielski.

 - Cykl jest u nas od 2013 roku, jako jedno z dwóch kin w Warszawie transmitujemy spektakle na żywo z napisami polskimi. Czasami powtarzamy spektakle, jeżeli cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tak się zdarzyło przy okazji "Hamleta" z Benedictem Cumberbatchem, "Coriolanus" z Tomem Hiddlestonem. - mówi nam Magdalena Cieplińska z Kina Atlantic.

 

Get thee to a cinema. Tonight, NT Live broadcasts #HamletBarbican.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika National Theatre (@nationaltheatre)

Benedict Cumberbatch nie pojawił się "znikąd", zanim otrzymał rolę Alana Turinga w "Grze tajemnic". Jest przede wszystkim aktorem teatralnym. W czerwcu 2015 roku decyzją królowej Elżbiety II został Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi w dziedzinie sztuki aktorskiej oraz działalność charytatywną. Podobnie Hiddleston - on nie planował kariery w świecie adaptacji komiksów Marvela. Popularność przyszła po komercyjnym sukcesie "Thora", a miał kilka głównych ról w teatrze: "The Changeling" (w którym grał Alsemero i za którą to rolę otrzymał nominację do nagrody Iana Charlesona w 2007 roku) i "Cymbeline" (jako Posthumus Leonatus i Cloten), za którą otrzymał nagrodę Laurence'a Oliviera za "Najlepszy debiut 2008 roku".

Teraz możemy przyjść do kina, by poznać swoich idoli z nieco innej, dotychczas mniej dostępnej strony.

- Ludzie chętnie przychodzą, bo nie ruszając się z Warszawy, tanio oglądają spektakle wyświetlane w Londynie i ulubionych aktorów. Poza tym nauka języka. - dodaje rozmówczyni.

Przypominamy, że 6 października w kinie Atlantic jest okazja do obejrzenia spektaklu "Głębokie Błękitne Morze" z Helen McCrory.

O sztuce "Głębokie błękitne morze"

Mieszkanie w Ladbroke Grove, Londyn, rok 1952. Hester Collyer zostaje znaleziona przez sąsiadów po swej nieudanej próbie samobójczej. W następstwie tego zdarzenia na światło dzienne wychodzi historia jej burzliwego romansu z byłym pilotem RAF-u. Jako żona sędziego Sądu Najwyższego Hester, bardziej niż inne kobiety, jest uwikłana społeczne zależności. 

To opowieść o palącej samotności, potrzebie miłości i długo tłumionych namiętnościach. Pod powierzchowną powojenną elegancją, cechująca klasę średnią, płonie okrutne poczucie straty i tęsknoty.