POLECAMY

Nowa funkcja na Facebooku! Jest urocza i pozwala wyrażać miłość

Mark Zuckerberg od dawna podkreśla, że jego portal ma ułatwiać wyrażanie pozytywnych uczuć. Do tej pory widać to było po przyciskach, które można klikać pod publikacjami. Teraz przyszła pora na nową, drobną zmianę.
Marta Słupska / 9 miesięcy temu
Nowa funkcja na Facebooku! Jest urocza i pozwala wyrażać miłość fot. Fotolia, kolaż Polki.pl

Ostatnio na Facebooku sporo się dzieje – portal Marka Zuckerberga regularnie zaskakuje użytkowników nowinkami i zmianami. Na co możemy liczyć tym razem?

Deszcz serduszek

Od kilkunastu godzin użytkownicy Facebooka mogą cieszyć się nową drobną funkcjonalnością. Nie jest ona wprawdzie zbyt użyteczna, ale – jak piszą internauci – to „mała rzecz, a cieszy”. Chodzi o popularny za oceanem skrót „xoxo”, po którego wpisaniu i kliknięciu na ekranie wyświetla się serduszkowa animacja. Oznacza on „ściskam i całuję” i ma wyrażać miłe uczucia oraz życzliwość.

W Polsce skrót ten nie jest zbyt popularny, jednak wygląda na to, że Facebook wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników z innych krajów i taką samą funkcję przyporządkował także innojęzycznym określeniom o podobnym znaczeniu, m.in.: „Besos y abrazos”, „Kys og knus”, „cmuk”, „pupici”, „Šaljem poljupce!", „Um abraço”, „Öptüm”, „puspus”, „Puszi!, „φιλάκια” czy „hali”.

Animacja po kliknięciu w dany napis działa tylko na prywatnych profilach. My czekamy na to, by podobną funkcję zyskało jakieś polskie słowo! Jak myślicie, które nadawałoby się do tego najlepiej?

Co dzieje się z kontem na Facebooku, gdy jego właściciel umrze?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 miesięcy temu
Buziak :)