POLECAMY

Przerażający film z okolic Suszka. Burza dosłownie zmiotła kilkadziesiąt hektarów lasu!

"Część Borów Tucholskich właściwie przestała istnieć" - powiedział na konferencji prasowej komendant pomorskich strażaków.
Przerażający film z okolic Suszka. Burza dosłownie zmiotła kilkadziesiąt hektarów lasu! fot. Fotolia

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, na skutek nawałnic, które przeszły przez Pomorze w nocy z piątku na sobotę, około 50 osób zostało rannych, a aż 5 poniosło śmierć. To właśnie na Pomorzu, gdzie odbywał się obóz harcerski, skutki nocnych nawałnic były najdotkliwsze. 

W sieci pojawiło się nagranie użytkownika Waca HT2 pokazujące widok trasy relacji Bytów - Kościerzyna z okolic Suszka. Przerażające wideo pokazuje skalę niszczycielskiej siły nawałnic. Na filmie widać hektary kikutów połamanych drzew a także strażaków pracujących przy udrażnianiu drogi ze zwalonych pni.

Piątkowa nawałnica najmocniej uderzyła w powiecie chojnickim. Na skutek burzy zginęło tam 5 osób: dwie dziewczynki przebywające na obozie harcerskim w Suszku, 28-letni mieszkaniec Warszawy przebywający w miejscowości Swornegacie, 48-latek przygnieciony przez drzewo w miejscowości Zapora oraz 56-letnia mieszkanka Zielonej Huty. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Burza pozrywała dachy i linie energetyczne, zniszczyła też kilkadziesiąt hektarów lasu.

Część Borów Tucholskich właściwie przestała istnieć.

- powiedział na konferencji prasowej komendant pomorskich strażaków starszy bryg. Tomasz Komoszyński.

Źródło: PAP i WP.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)