Ewa Błaszczyk fot. ONS.pl

Sukces kliniki Budzik Ewy Błaszczyk - 32 wybudzenie ze śpiączki

Kolejna wspaniała wiadomość!
Małgorzata Machnicka / 15.01.2017 13:37
Ewa Błaszczyk fot. ONS.pl
Fundacja "Akogo?" poinformowała, że w Klinice "Budzik" udało się obudzić kolejnego małego pacjenta. Tym razem chodzi o kilkuletniego Szymona, który trafił do kliniki na skutek urazu poniesionego w wypadku komunikacyjnym i przebywał w niej przez 4 miesiące.
 
To kolejny ogromny sukces kliniki. Mały Szymon jest 32 osobą, którą udało się wybudzić ze śpiączki. "Trzymamy kciuki za szybki powrót do pełnego zdrowia" - czytamy na oficjalnej stronie fundacji. 

31. wybudzenie ze śpiączki w Klinice "Budzik"

Przebudzenia ze śpiączki trzeba się spodziewać, jeśli zrobi się wszystko, co konieczne. Trzeba prowadzić hospitalizację na najwyższym poziomie, ponieważ organizm w takim stanie jest narażony na szereg komplikacji. To jest prawie OIOM, a nie rehabilitacja neurologiczna, gdzie wspiera się takie rzeczy - powiedziała Ewa Błaszczyk.

Fundacja "Akogo?" pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Wybudowała pierwszą w Polsce klinikę-wzorzec (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka - Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce.