Ewa Błaszczyk fot. ONS.pl/kolaż polki.pl

Sukces Kliniki Budzik. 17-letni Mariusz wybudzony ze śpiączki

To ju 30 pacjent kliniki, który się wybudził. Trafił do niej w listopadzie 2015 roku. Teraz czas na rehabilitację.
Edyta Liebert / 13.10.2016 11:43
Ewa Błaszczyk fot. ONS.pl/kolaż polki.pl

To wiadomość, która poprawia humor. Wielki szacunek i gratulacje należą się Ewie Błaszczyk i lekarzom z Kliniki Budzik. Kolejne dziecko udało się wybudzić ze śpiączki - 17-letni Mariusz za miesiąc wróci do rodziny. Chłopak trafił do olsztyńskiej placówki w listopadzie 2015 z powodu urazu ośrodkowego układu nerwowego.

Mariusz jest 30 osobą, która wybudziła się w Klinice Budzik w ciągu ostatnich trzech lat. Nastolatek, jak informuje personel placówki, doznał wcześniej urazu ośrodkowego układu nerwowego. Ma pozostać w klinice jeszcze przez miesiąc - będzie przechodzić intensywną rehabilitację.

Klinika Budzik działa w Warszawie od ponad trzech lat. Została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Placówka ściśle współpracuje i wspierana jest przez Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?" i Centrum Zdrowia Dziecka, przy którym się znajduje. Współzałożycielką i pomysłodawczynią kliniki jest aktorka Ewa Błaszczyk, której córka Aleksandra także jest pacjentką "Budzika". W sierpniu pojawiły się informacje o postępach w leczeniu nastolatki - to na jej wybudzenie aktorka czeka najbardziej.

Gratulujemy sukcesów i czekamy na więcej!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)