Pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa fot. Adobe Stock

Pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa w Polsce. Zmarła pacjentka z Poznania

Koronawirus ma pierwszą śmiertelną ofiarę w Polsce. Zmarła 57-latka z Poznania.
/ 12.03.2020 12:17
Pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa fot. Adobe Stock

Koronawirus osiągnął już status pandemii. W Polsce na dzień 12 marca zakażonych jest 47 osób. Jedna z nich, pacjentka z Poznania, zmarła. To pierwszy śmiertelny przypadek wirusa w kraju. 

Pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa w Polsce

O śmierci pacjentki poinformowały krajowe media. Kobieta miała 57 lat. Wiadomość potwierdził również wiceprezydent Poznania. 

Pacjentka z objawami niewydolności oddechowej trafiła do miejskiego szpitala im. Strusia przy Szwajcarskiej w niedzielę. Jej stan od początku był bardzo ciężki. Cierpiała na poważne schorzenie obniżające odporność. Hospitalizowani są także jej mąż i córka, u których również potwierdzono koronawirusa. 

Koronawirus w Polsce

Stan na 12 marca to 47 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Kilka tysięcy osób pozostaje w kwarantannie. Najgorzej sytuacja wygląda w województwach mazowieckim i dolnośląskim. To właśnie tam znajduje się najwięcej chorych. Optymistycznie jest z kolei w podlaskim i pomorskim. Tam nie potwierdzono ani jednego przypadku koronawirusa. 

Rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół i placówek oświatowych. Nieczynne są również muzea i kina. Sanepid i władze proszą, by unikać miejsc publicznych i pozostać w domach. 

Zobacz więcej informacji o koronawirusie: