POLECAMY

Magdalena Żuk leczyła się psychiatrycznie? Szpital w Zgorzelcu wydał jej dokumentację

Czyżby rodzina o tym nie wiedziała?
Marta Słupska / rok temu
Magdalena Żuk leczyła się psychiatrycznie? Szpital w Zgorzelcu wydał jej dokumentację fot. Magdalena Żuk

Przez długi czas w mediach pisano o tym, że Magdalena Żuk nie miała nigdy problemów psychicznych i nie była leczona psychiatrycznie. Taką wersję wydarzeń potwierdzali także jej rodzice. Czy była to prawda?

Magdalena pacjentką oddziału psychiatrycznego?

Prokuratura w Jeleniej Górze, w związku z piętrzącymi się niejasnościami i pytaniami, które wciąż narastają wokół tajemniczej śmierci Magdaleny, postanowiła wystąpić do placówek medycznych o dokumentację kobiety. Najwyraźniej decyzja ta nie była bezpodstawna.

Wirtualna Polska ustaliła, że szpital w Zgorzelcu przekazał policji dokumentację leczenia psychiatrycznego Magdaleny Żuk. Potwierdził to Witold Korycki, wicedyrektor placówki w Zgorzelcu.

Policja zabezpieczyła dokumenty, ale niewiele ponad to w tej sprawie wiadomo. Z ustaleń WP wynika, że kobieta była pacjentką podległej tej placówce poradni i oddziałowi psychiatrycznemu w Sieniawce koło Bogatyni – miejscowości, z której pochodziła. Nic nie wie o tym jednak pełnomocnik rodziny Magdaleny – jej rodzina zaprzecza, by miała ona takie problemy zdrowotne.

Egipskie media o śmierci Magdy Żuk

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/11 miesięcy temu
"podaj dalej" ma racje: to jest proste jak cep, a oni sa sa do bolu bezczelni, niczego sie nie boja i takie gwalty to dla nich rutyna poparta wieloletnim doswiadczeniem.
/11 miesięcy temu
Ja wierzę w to, że Magdalena była chora. Nie rozumiem jaki powód miałyby władze polskie żeby zatajac prawdę o zabójstwie...
/11 miesięcy temu
Zastanowmy sie komu zalezy na ustaleniu byc moze niewygodnej prawdy. Nikt nie pomogl dziewczynie ambasada olala, biuro podrozy tez.. Nikt nie potraktowal powaznie jej wolania o pomoc a wszyscy wiemy, ze mozna bylo pomoc bo sytuacja trwala kilka dni. Jesli okazaloby sie, ze zostala zamordowana, lub doprowadzona do stanu w ktorym popelnila samobojstwo w jakim swietle stawia to te instytucje. Najprosciej zrobic z niej wariatke to wszystkim bedzie na reke. Polityka i biznes, prawda nie ma szans.
POKAŻ KOMENTARZE (2)