William i Kate fot. ONS.pl

Książę William i księżna Kate w Polsce - które miasta odwiedzą

Poza Polską para książęca odwiedzi także Niemcy.
Małgorzata Machnicka / 13.06.2017 16:06
William i Kate fot. ONS.pl

Księżna Kate i książę William w lipcu pojawią się z wizytą w Polsce. Co prawda wiadomo było o tym już od marca, ale teraz Pałac Kensington oficjalnie potwierdził to na Twitterze.

Para książęca odwiedzi Polskę i Niemcy w dniach 17-21 lipca. Pojawi się w Warszawie, Gdańsku, Berlinie, Heidelbergu i Hamburgu - czytamy w komunikacie.

Książę Harry wreszcie się ustatkuje! Zanosi się na ślub

"Wizyta odzwierciedla szerokie i głębokie partnerstwo pomiędzy Wielką Brytanią a Polską" - poinformował Pałac Kensington w oświadczeniu. Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott napisał na Twitterze:

Cieszę się na wizytę Księcia i Księżnej Cambridge w Polsce w lipcu. Wizyta pokazuje szczególną więź pomiędzy UK a Polską.

George Clooney oszalał na punkcie bliźniaków!

Szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski przekonywał, że "polska para prezydencka z przyjemnością przywita ich w naszym kraju w lipcu tego roku".

Dodał, że:

Księżna Kate i książę William będą miłymi gośćmi w Polsce. Wizytę tę odczytujemy jako potwierdzenie serdecznych więzi między naszymi krajami i narodami. Naszą intencją jest, by pobyt pary książęcej połączył elementy wizyty oficjalnej i czas prywatny obu par.