Jak długo będziemy nosić maseczki ochronne? fot. Adobe Stock

Jak długo będziemy nosić maseczki ochronne? Stanowisko rządu bardzo stanowcze

Od 16 kwietnia obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. My jednak zastanawiamy się, jak długo będzie trwał. Stanowisko rządku jest stanowcze!
Karolina Kalinowska / 16.04.2020 19:16
Jak długo będziemy nosić maseczki ochronne? fot. Adobe Stock

16 kwietnia w godzinach wieczornych odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. W jej trakcie padło pytanie, kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Odpowiedź była błyskawiczna i bardzo stanowcza:

Jak będzie szczepionka - powiedział Łukasz Szumowski

Obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w Polsce

Zdanie lekarzy na temat obowiązku noszenia maseczek jest podzielone (zobacz: czy nosić maseczkę ochronną). Na samym początku epidemii mówiono nawet, że mogą one zwiększyć ryzyko zachorowania na koronawirusa. Jednak wraz ze wzrostem liczby chorych na COVID-19 coraz więcej krajów zaczęła wprowadzać obowiązek ich noszenia w przestrzeni publicznej. W te ślady poszła również Polska. 

Na stronie gov.pl czytamy:

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie Polski obowiązuje do odwołania. Dotyczy wszystkich, którzy znajdują się: w pojazdach komunikacji zbiorowej (autobusach, tramwajach, w metrze itp.) oraz samochodach – dotyczy sytuacji, w których razem jadą osoby obce, to znaczy takie, które nie mieszkają ze sobą (np. koledzy z pracy, sąsiedzi itp.)