Koniec z upałami? Idzie pogodowy armagedon!

Planujesz lot samolotem? W piątek przygotuj się na duże opóźnienia. Po fali upałów, nad Polskę nadciąga nowy pogodowy armagedon. Już jutro na niebie pojawią się potężne burzowe chmury cumolonimbus. Ostrzegamy!
Magdalena Bury / 3 miesiące temu
Koniec z upałami? Idzie pogodowy armagedon! fot. Adobe Stock

Idą burze!

W piątek przez Polskę będzie przechodzić zatoka chłodnego niżu. Właśnie dlatego w niektórych miejscowościach spadnie nawet 60 litrów deszczu na metr kwadratowy. Musimy liczyć się z lokalnymi podtopieniami, silnymi wyładowaniami elektrycznymi i porywami wiatru. Jako pierwsi w Polsce zmianę pogody poczują mieszkańcy wąskiego pasu granicznego na zachodzie kraju. 

Przed frontem burzowym ostrzegają piloci. Kilka dni temu tzw. "chmury wieżowce" były przyczyną utrudnień na lotniskach we Frankfurcie i w Paryżu. Pasażerowie podczas lotów odczuwali też silne turbulencje. W niektórych przypadkach piloci byli zmuszeni lądować w ekstremalnych warunkach.

Będzie chłodniej

Do Polski powoli dociera powietrze polarne. Na termometrach zobaczymy więc spadek temperatury o ok. 10 stopni Celsjusza. W sobotę przygotujmy się na ok. 21 stopni Celsjusza. Po ostatnich upałach różnica będzie naprawdę wyczuwalna...

Zobacz też:

Sparaliżowana Polka czeka na pomoc w Kirgistanie. Bez niej nie wróci do kraju

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 miesiące temu
Chyba CUMULONIMBUS