Dziecko z zespołem Downa w reklamie Johnson's Baby fot. Johnson's Baby screen Youtube

Dziecko z Zespołem Downa w reklamie Johnson's Baby

Gwarantujemy, że nie zobaczysz dziś nic piękniejszego.
Edyta Liebert / 13.05.2017 11:58
Dziecko z zespołem Downa w reklamie Johnson's Baby fot. Johnson's Baby screen Youtube

To niezwykła, poruszająca wszystkie struny wrażliwości reklama. Johnson's Baby w najnowszej reklamie pokazało dziecko z zespołem Downa. Piękne, niewinne, szczęśliwe - ten widok wzrusza!

Dziecko w reklamach Johnson's Baby nie jest żadnym zaskoczeniem.  Zwykle jednak bohaterami spotów są rozkoszne, urocze i zdrowe maluchy.
Ta reklama brazylijskiego oddziału koncernu również jest typowa, a w każdym razie - zaczyna się tak, jak każda inna. Pojawiają się zbliżenia na dłonie, nóżki, plecy czy oczy dziecka.  Wszystko drobne, delikatne, niemal proszące o dotyk i opiekę matki, łaknące uwagi. Pod koniec jawi się nam buzia dziecka: śliczna, okrągła, zaróżowiona. Ale nie jest to "typowa buzia". To twarz dziecka z Zespołem Downa.

Ta reklama to dzieło Brazylijczyków. Powstała na okoliczność Dnia Matki (obchodzony jest tam 14 maja).

To dowód na to, że każde dziecko, zdrowe, czy chore jest największym odkryciem dla swojej mamy i jest dzieckiem Johnson's Baby.

Twórcy reklamy określają ją jako przełomową. Na rynku istnieją od 1893 roku. Nigdy wcześniej nie pokazywali chorych lub obciążonych genetycznie dzieci w swoich reklamach. Gratulujemy tego kroku!

Co powinnaś wiedzieć o zespole Downa?