POLECAMY

Gatunki chomików - zobacz zdjęcia!

Zastanawiasz się jaki gatunek chomika wybrać? Do wyboru masz chomika dżungarskiego, syryjskiego, Roborowskiego, Campbella i chińskiego, w różnych odmianach kolorystycznych. Choć to jedna chomicza rodzina, chomik chomikowi nierówny. Obejrzyj naszą galerię chomików i wybierz najlepszego pod względem wyglądu i charakteru.
Chomik dżungarski - najpopularniejszy gatunek chomika. Większość chomików sprzedawanych w sklepach zoologicznych to właśnie dżungarki lub ich krzyżówki z innymi gatunkami (przeważnie chomikiem Campbella). Ich ciało przypomina puszystą kuleczkę. Mierzą przeważnie 7-10 cm i ważą 30–40 g. W przeciwieństwie do innych gatunków nie posiadają odmian kolorowych. Futerko jest szare z ciemna pręgą na grzbiecie, jasnym brzuszkiem i białymi plamami po bokach. Podobnie jak chomiki syryjskie są bardzo płodne - samiczka wydaje przeciętnie 4-7 miotów rocznie, liczących 4 do 7 młodych. Z natury dżungarki są żywe, niespokojne i czupurne. Nie łatwo dają się oswoić, lecz już przyzwyczajone do właściciela chętnie dają się wyciągać z klatki i głaskać.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (89)
/rok temu
Fajnie
/rok temu
-jednak nie mam chomika syryjskiego tylko drugiego dżungarskiego białego a nie takiego jak ernestka szarego i ma na imię Pikuś
/rok temu
Ja mam dżungarskiego jest słodki to mój kochany Ernest
POKAŻ KOMENTARZE (86)