Czy znasz wszystkie rasy chomików? Zobacz je w naszej galerii

Jakie znasz rasy chomików? Tak naprawdę te małe gryzonie nie dzielą się na rasy, ale na gatunki. Jest ich sporo, ale kilka z nich jest szczególnie popularnych. Chomiki często są naszymi domowymi pupilami i warto wiedzieć, jak dbać o konkretne rasy. Zobacz naszą galerię i zdecyduj, które gatunki chomików są najpiękniejsze.
Wioletta Górecka / 23.06.2022 13:24

Chomiki to bardzo sympatyczne i przyjazne zwierzątka. Są niedrogie w codziennym utrzymaniu (koszty podnoszą wizyty u weterynarza), a przy tym mają niewielkie wymagania. Jeśli zadbasz o to, by klatka dla chomika była odpowiednio przestronna i wyposażona, a samo zwierzątko miało dostęp do dobrej jakości pożywienia i opieki weterynaryjnej, zyskasz malutkiego ciałem, ale wielkiego sercem przyjaciela.

Spis treści:

  1. Rasy chomików domowych
  2. Czym różnią się poszczególne gatunki chomików?

Rasy chomików domowych

Chomiki dzielą się fachowo na gatunki, nie rasy. Podobnie jak w przypadku psów i kotów, chomiki bez rodowodu są zwierzątkami "w typie" rasy. Chomiki, które są naszymi domowymi towarzyszami, to najczęściej przedstawiciele trzech, czterech najpopularniejszych gatunków. Do najbardziej znanych przedstawicieli chomiczej rodziny należą: 

Oprócz powyższych wyróżnia się także chomiki chińskie oraz chomiki Campbella, inaczej zwane mandżurskimi. Istnieje jeszcze jeden znany gatunek chomika: chomik europejski. Jest to duży gryzoń będący pod ochroną i żyjący w naturze.

Czym różnią się poszczególne gatunki chomików?

Każdy gatunek chomika różni się od siebie wyglądem (szczególnie wielkością i kolorem włosia), ale także... zachowaniem. Przedstawiciele niektórych gatunków są o wiele bardziej towarzyskie, inne nieco bardziej "introwertyczne".

Dodatkowo każdy z gatunków chomików ma nieco inną zdrowotność, co oznacza, że zapadają na różne choroby i mogą osiągać inną maksymalną długość życia. Obejrzyj zdjęcia chomików poszczególnych ras, a raczej gatunków, a potem dowiedz się więcej na temat tych małych zwierząt.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 07.09.2011.

Czytaj także:
Rozmnażanie chomików
Jak rozróżnić odgłosy chomików
Choroby chomików

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA