jakie szkodniki są w kwiatach, jakie owady mogą być w roślinach fot. Fotolia

Jakie szkodniki są w kwiatach - 4 koszmarne gatunki

Mogą przyprawić o gęsią skórkę!
Weronika Kwaśniak / 22.04.2016 07:03
jakie szkodniki są w kwiatach, jakie owady mogą być w roślinach fot. Fotolia

Chociaż pozornie rośliny doniczkowe nie mają kontaktu ze "światem zewnętrznym", ponieważ są ustawiane wyłącznie w pomieszczeniach, to i tak bywają narażone na prawdziwą inwazję szkodników. Niektórych z nich możesz początkowo... nawet nie zauważyć. Poznaj 4 żyjątka, które mogą skrywać się w twoich kwiatach!

1. Biała muszka (mączlik)

Przypomina niepozorną, białą muszkę. Najbardziej lubi egzystować na spodniej stronie liści. Rośliny zaatakowane przez te owady stopniowo obumierają. Można je zwalczyć za pomocą preparatów na mszyce, ponieważ te insekty podobny sposób przyswajania pokarmu.

2. Czerwce

fot. Fotolia

Czerwiec mączysty, czyli "wełnowiec", jest wyjątkowo niebezpieczny. Bardzo szybko się rozmnaża, w krótkim czasie pokrywając całą roślinę. Jak się go pozbyć? Jeśli szkodnik znajduje się na pojedynczym liściu lub łodydze, najprościej jest wyrzucić zainfekowaną część. Jeżeli rozprzestrzenił się już bardziej, nasącz płatek kosmetyczny spirytusem i przecieraj roślinę.

3. Mszyce

Wbrew błędnym przekonaniom, mszyce nie występują wyłącznie w ogrodach. Mogą zagościć również na kwiatach doniczkowych! Nie trzeba chyba wyjaśniać, jak szkodliwe mogą być te insekty. Oprócz chemicznych środków, mogą ci pomóc także... biedronki.

4. Ziemiórki

Ziemiórki to po prostu maleńkie, czarne muszki. Ich larwy są białawe i bytują głównie w ziemi. Dorosłe osobniki, czyli muszki, są niezwykle ruchliwe. Czynią duże spustoszenie w glebie, które skutkuje obumieranie rośliny.

Zobacz więcej przydatnych porad:

Jakiego psa kupić dla seniora?
Jakich środków nie wolno łączyć ze sobą?
Jak wyczyścić łazienkę - 6 sposobów, by pięknie lśniła
Rośliny do ogrodu, których nie trzeba podlewać
Jak często zmieniać ręczniki?