Dieta pudełkowa – czy warto stosować? Prosty sposób na odchudzanie czy niepotrzebny wydatek?

Dieta pudełkowa to dieta odchudzająca, w której posiłki są przygotowywane i dostarczane przez firmę cateringową. To rozwiązanie przeznaczone dla osób zapracowanych, które nie chcą rezygnować ze zdrowej diety mimo braku czasu.
Barbara Dąbrowska / 8 miesięcy temu
Młoda brunetka je sałatkę z plastikowego opakowania. Kobieta stosuje dietę pudełkową. Zdjęcie wykonane na zewnątrz. fot. Adobe Stock

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa przeznaczona jest dla osób, którym nadmiar codziennych obowiązków uniemożliwia codzienne gotowanie pełnowartościowych posiłków. W praktyce coraz częściej wybierają ją osoby, które potrzebują wsparcia motywacyjnego i chwilowego przejęcia odpowiedzialności za jadłospis.

Warto podkreślić, że dieta pudełkowa nie jest rozwiązaniem długoterminowym. Korzystanie z usług cateringu dietetycznego to wygoda i duże ułatwienie. Otrzymujesz dania zapakowane w pudełka, gotowe do przechowywania, zabrania do pracy/szkoły. Niestety dieta pudełkowa nie uczy zdrowych nawyków żywieniowych i gotowania.

Jeśli chcesz zmienić nawyki żywieniowe na stałe musisz zmierzyć się z zadaniem planowania i przygotowywania posiłków.

Kiedy warto stosować dietę pudełkową?

  • Na początku odchudzania, by obkurczyć żołądek.
  • W trakcie delegacji, dłuższego wyjazdu służbowego, gdy nie masz dostępu do kuchni.
  • Gdy masz intensywny czas w życiu, kończysz ważny projekt, przygotowujesz dużą imprezę rodzinną (np. wesele) i wiesz, że nie starczy ci czasu na gotowanie.

Na co zwracać uwagę wybierając catering dietetyczny?

Zdecydowałaś, że spróbujesz diety pudełkowej! Kolejnym krokiem jest wybór firmy cateringowej. Jak wyselekcjonować najlepszą ofertę?

  • Zwróć uwagę, czy dostawca diety pudełkowej używa samochodu chłodni. Tylko w ten sposób można bezpiecznie przewozić posiłki.
  • Dopytaj, czy przed rozpoczęciem i w czasie stosowania cateringu dietetycznego będziesz miała możliwość skonsultowania się z dietetykiem.
  • Sprawdź, czy masz wpływ na zaproponowane menu. Czy możesz zrezygnować ze składników, których nie lubisz?
  • Jeśli masz szczególne potrzeby żywieniowe zapytaj o możliwość wyboru diety specjalnej np. wegańskiej, bezglutenowej, bezmlecznej itd.
  • Sprawdź opinie na formach internetowych dotyczącej firmy cateringowej, którą chcesz wybrać!

Dobór kaloryczności diety pudełkowej

Korzystaj tylko z usług firm cateringowych, które oferują możliwość konsultacji z dietetykiem. To specjalista powinien (na podstawie wywiadu zdrowotnego) dobrać odpowiednią dla ciebie kaloryczność diety pudełkowej. Nie podejmuj tej decyzji samodzielnie! Oferta diet pudełkowych jest szeroka i obejmuje najczęściej stosowane kaloryczności diet odchudzających: 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal.

Efekty na diecie pudełkowej. Wady i zalety diety pudełkowej

Na diecie pudełkowej chudniesz bez wysiłku. Korzystanie z cateringu dietetycznego pozwala na redukcję masy ciała o 0,5 do 1 kg tygodniowo.  Pamiętaj, że na diecie pudełkowej nie można dodatkowo podjadać!

Na diecie pudełkowej nie myślisz o zakupach spożywczych, gotowaniu, pakowaniu. Dostajesz gotowe zestawy posiłków, zapakowane w termiczne pudełka. Możesz zadecydować, czy wykupujesz pełny zestaw 5 posiłków czy chcesz otrzymywać tylko posiłki główne. Możliwości jest wiele.

Największą wadą diety pudełkowej jest jej cena. Samodzielne gotowanie jest znacznie tańsze. Koszt diety pudełkowej znacząco rośnie, gdy masz kilkuosobową rodzinę i każdy chce skorzystać z cateringu. Cena diety pudełkowej wynosi od 50 do 100 zł za całodzienne wyżywienie. Miesięcznie to wydatek od około 1500 zł do 3000 zł. Ceny mogą być zróżnicowane w zależności od miasta. Dieta pudełkowa jest najdroższa w dużych miastach. Jednocześnie oferta cateringu dietetycznego jest w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu znacznie bogatsza i uwzględnia np. potrzeby alergików.

Przeczytaj także:
Jedzenie do pracy i szkoły – co włożyć do pudełka?
8 pomysłów na pyszne i dietetyczne śniadania
Hit! 10 propozycji dietetycznych obiadów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/7 miesięcy temu
Po tych komentarzach widzę, że pracujecie dla tychg firm :) a na prawdę nie macie z taką dietę NIC WSPÓLNEGO. Ja też korzystam z pudełek, płacę na prawdę małe pieniądze mniej więcej tyle płaciłam jak sama gotowałam bo lubię dobre składniki. Jestem z Poznania i mamy tak duży wybór cateringów ale mnie ujął ten gdzie jest jedzenie - marzenie. Dosłownie :) wpisałam z głupoty tak w przeglądarce i się znalazło. Chudnę i jedzenie jest PRZEPYSZNE!
/8 miesięcy temu
Ja akurat też stosowałam Slimunox i w pełni zgadzam się z opiniami co do jego skuteczności. W końcu sukces i nie mam nadwagi. I pomyśleć, ze wystarczyły 3 miesiące stosowania tych tabletek
/8 miesięcy temu
Dla mnie prawdziwym odkryciem jest suplement Slimunox, pierwsze tabletki na odchudzanie po jakich faktycznie waga zaczęła spadać bez jakiś problemów z gorszym samopoczuciem jednocześnie.
POKAŻ KOMENTARZE (11)