Zimą należy wietrzyć mieszkanie dwa razy - rano i przed snem. Lepiej wietrzyć mieszkanie krótko, ale intensywnie, otwierając okna na oścież.
Czytaj więcej
Sól kuchenna i sól drogowa mogą zniszczyć płytki, dlatego zimą lepiej nie posypuj nimi chodnika ani schodów. Śliski wjazd możesz posypać piaskiem, żwirem lub popiołem, a lód rozpuszczą inne, bezpieczne środki.
Czytaj więcej
Chodnik zasypany śniegiem może narazić cię na spory koszt, choć nieodśnieżenie chodnika może też sprawić, że odpowiedzialność poniesie gmina bądź zarządca nieruchomości.
Czytaj więcej
Psie łapy, zimą narażone na kontakt z solą na chodnikach, są podatne na infekcje i ból. Łapy psa zabezpieczą przed solą i piaskiem, preparaty z woskiem i parafiną - po spacerze trzeba je umyć.
Czytaj więcej
Wielkanoc w Niemczech wygląda nieco inaczej niż w Polsce. Wielki Czwartek nazywany jest zielonym, bo jajka maluje się na zielono, za to w ogóle nie praktykuje się zwyczaju śmigusa-dyngusa.
Czytaj więcej
Pączki dla diabetyków nie powinny zawierać cukru (także lukru), a w środku słodkiego dżemu. Oto przepis na pączki dla diabetyków, które mają zdecydowanie niższy indeks glikemiczny, niż tradycyjne pączki.
Czytaj więcej
Tradycja tłustego czwartku sięga czasów pogańskich - zakończenie zimy i początek wiosny świętowano, jedząc tłuste potrawy i pijąc wino. Już wtedy popularne były osobliwe pączki.
Czytaj więcej
Kąpanie kota rzadko jest potrzebne - tylko niektóre rasy kotów wymagają regularnych kąpieli. To np. biorące udział w wystawach koty brytyjskie lub perskie, a także koty bezwłose, czyli sfinksy. Przed kąpielą wyczesz sierść kota, a uszy zatkaj tamponami z waty.
Czytaj więcej
Cały owoc kiwi waży około 90 g, ale po obraniu z niejadalnej skórki zostaje 75 g. 100 g kiwi dostarcza około 60 kcal. Ten mały owoc ma mnóstwo witamin i posiada cenne właściwości.
Czytaj więcej