Jak zrobić domowy płyn do odmrażania szyb?

domowy płyn do odmrażania szyb fot. Adobe Stock
Skuteczny odmrażacz do szyb przygotujesz ze składników, które masz w kuchni: octu i wody. Płynem polej szybę w samochodzie. Zabieg powtarzaj co kilka dni, szyba nie będzie tak zamarzać.
/ 10.02.2021 11:27
domowy płyn do odmrażania szyb fot. Adobe Stock

Zamarznięte szyby w samochodzie zimą to problem, który nie pozwala szybko ruszyć z miejsca. Na bieżąco szyby czyści zimowy płyn do spryskiwaczy, ale co robić, gdy samochód długo stał na mrozie?

Może się też zdarzyć, że płyn się skończył lub zamarzła pompka do spryskiwacza. Z pomocą przyjdzie domowy płyn do odmrażania szyb.

Przepis na domowy płyn do odmrażania szyb

Polanie przedniej szyby wodą nie rozwiąże problemu, a może go nasilić. Nigdy nie polewaj też szyb ciepłą wodą, ponieważ szyba może pęknąć, a karoseria szybko zacznie niszczeć.

By długie skrobanie szyb auta rankiem nie było potrzebne, przygotuj domowy odmrażacz do szyb. Stosowany regularnie zapobiegnie tworzeniu się grubej lodowej warstwy.

Składniki:

  • 2 szklanki octu,
  • 1 szklanka letniej wody.

Sposób przygotowania:

  1. Ocet i wodę wymieszaj i wlej do butelki z atomizerem.
  2. Spryskaj szmatkę. Możesz też moczyć ją w płynie i przecierać szybę.
  3. Zabieg powtarzaj co 2 - 3 dni. 

Stosując ocet do odmrażania szyb, nie spryskuj szyby bezpośrednio - ocet regularnie spływający na karoserię może uszkodzić lakier samochodowy.

Na noc możesz też przecierać szyby nierozcieńczonym octem, jeśli parkujesz na dworze.

Lubisz dodatki do wnętrz? Pobierz kod rabatowy Home and You i odśwież mieszkanie, nie wydając zbyt wiele pieniędzy.

Inny przepis na domowy płyn do odmrażania szyb to: alkohol izopropylowy wymieszany z płynem do naczyń. Na 1 butelkę alkoholu użyj 1 łyżki płynu do mycia naczyń. Wymieszaj i nanieś na oblodzone szyby. Po 30 sekundach zacznij je skrobać - lód bez problemu odpuści.

Podobny domowy odmrażacz do szyb możesz zrobić też z 3 porcji bezbarwnego denaturatu i 1 porcji wody. Zasada przygotowania i działania jest taka sama.

Zobacz więcej zimowych porad:
Czym posypać chodnik zimą, by nie był śliski?
Co grozi za nieodśnieżenie chodnika?
Co zrobić, żeby okna nie parowały?

Tagi: płyn, szyba, mróz

Redakcja poleca

REKLAMA