Kaktus wielkanocny czyli Hatiora gaertneri to kwiat kwitnący wiosną, często w porze Wielkanocy. Kaktus wielkanocny i kaktus bożonarodzeniowy (grudnik) są do siebie bardzo podobne, jednak różni je wygląd kwiatów.
Czytaj więcej
Najpopularniejsze zupy wielkanocne to żurek i barszcz biały, ale w różnych regionach Polski na Wielkanoc podaje się też zupę chrzanową czy barszcz czerwony.
Czytaj więcej
Barszcz biały można zakwasić kwasem ogórkowym lub kwaśnym mlekiem, żurek robi się na zakwasie z mąki. Żur jest gęstą, zawiesistą zupą, barszcz biały jest łagodniejszy w smaku.
Czytaj więcej
Aby zrobić baranka z masła, będziesz potrzebować drewnianej formy. By masło bez trudu odeszło od formy, wyłóż ją cienką folią spożywczą lub namocz i natrzyj solą.
Czytaj więcej
Pisanki możesz malować farbami, farbować w naturalny sposób - cebulą, burakami lub kurkumą albo ozdabiać techniką decoupage. Zobacz czym malować pisanki na Wielkanoc, by były piękne i modne.
Czytaj więcej
Wielkanoc w Hiszpanii to najważniejsze w roku święto. Do tradycji wielkanocnych w Hiszpanii należą liczne procesje oraz biczowanie pokutników. Piecze się także ciasto z ukrytym w środku czekoladowym jajkiem.
Czytaj więcej
Jodyna w ogrodzie pomoże zwalczyć szkodniki i typowe choroby roślin, a także przyspieszy zawiązywanie się pąków. Jak stosować jodynę w ogrodzie?
Czytaj więcej
Jajka dodają energii, dlatego warto jeść je na śniadanie, także na diecie. Fit śniadania z jajek to gotowe propozycje na poranne posiłki przygotowane na bazie jajek.
Czytaj więcej
Na co pomaga soda w ogrodzie? Zdziwisz się, jak wiele zastosowań w ogrodzie ma soda oczyszczona. Oprysk z sody odstrasza mszyce i mrówki, a soda z mydłem i wodą zwalcza plamistość liści.
Czytaj więcej
Rolety dzień noc wyczyścisz odkurzaczem, jednak większe zabrudzenia trzeba czyścić na mokro, np. za pomocą sody. Nigdy nie pierz rolet dzień noc w pralce.
Czytaj więcej