POLECAMY

Seks analny – zagrożenie z tyłu

Seks analny to przyjemność, ale także duże ryzyko. Stymulacja okolic odbytnicy wiąże się z kilkoma zagrożeniami, o których warto pamiętać decydując się na tę formę zbliżenia. Jakie znaczenie ma higiena w seksie analnym? O czym warto pamiętać uprawiając miłość analną?
Seks analny – zagrożenie z tyłu

Pupa to nie pochwa

Warto o tym pamiętać. Okolice odbytu i odbyt znacząco różnią się od pochwy. Pochwa w naturalny sposób dopasowuje się do wielkości i grubości członka. Ponadto, pochwa składa się ze śluzówki, którą pokrywa wielowarstwowy nabłonek, dzięki temu penis łatwiej wchodzi do środka, nie powodując tarć i uszkodzeń.

Pupa nie jest naturalnie przystosowana do penetracji penisem. Odbyt to delikatne miejsce złożone z małych mięśni. Łatwo go uszkodzić, otrzeć i naciągnąć, co prowadzi do utraty napięcia. Poza tym, jelito składa się z pojedynczej warstwy komórek, która dzieli je od naczyń krwionośnych. Z tego powodu znacznie łatwiej o infekcje.

Seks analny – ryzyko

Uprawiając seks analny, jesteśmy w większym stopniu narażeni na ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową – HIV, żółtaczka typu B i C, ameba, chlamydia, E.Coli, wirus HPV, Shigella, wirus opryszczki, Salmonalla i wiele innych. Powód – delikatny nabłonek odbytu. Chcąc zmniejszyć to zagrożenie, należy podczas stosunku używać prezerwatyw. Prezerwatywa pozwala również zmniejszyć tarcie, czyli zmniejszyć ryzyko otarć i zranień.

Seks analny może się również przyczyniać do powstania: szczelin odbytu, wypadania odbytnicy i hemoroidów.

Przeczytaj: Wstydliwe choroby odbytu

Higiena to podstawa

Chcąc uprawiać seks analny, należy zadbać o higienę ciała. Zaleca się korzystanie z prezerwatywy, która w tym przypadku, powinna być grubsza oraz bardziej wytrzymała.

Pamiętajmy, że po seksie analnym nie należy uprawiać seksu klasycznego, dopochwowego. Najpierw należy się dokładnie umyć, włącznie z językiem i palcami. Zasada ta dotyczy obojga partnerów. Jeżeli bakterie odbytu dostałyby się do pochwy, może się to przyczynić do poważnego zakażenia. Stan zapalny pochwy objawia się upławami, swędzeniem i pieczeniem. Groźna jest także sytuacja, gdy bakterie dostaną się do cewki moczowej. Wówczas wywołują zapalenie dróg moczowych, które objawiają się silnym pieczeniem przy oddawaniu moczu.

Przeczytaj: HIV i AIDS a seks

O czym wato pamiętać?

Chcąc cieszyć się z seksu analnego, warto ćwiczyć mięśnie odbytu - napinać je i rozluźniać kilka razy w ciągu dnia. Dodatkowo należy ćwiczyć również mięśnie dna miednicy, co pomaga w trzymaniu moczu, pozytywnie wpływa na przebieg porodu oraz polepsza jakość stosunku seksualnego.

Pamiętajmy, że uszkodzenia odbytu są w większości przypadków efektem brutalnych stosunków analnych. Jeżeli partnerka nie współpracuje, nie ma ochoty na tego typu zbliżenie, jest spięta i mocno zaciska mięśnie, należy przerwać współżycie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/6 miesięcy temu
Pedały macie problem ha ha
/8 miesięcy temu
Ja pukam swoją nauczycielkę która ma 40 lat a ja 20 i nic zdrowie świetne a jej pupa nieziemska
/9 miesięcy temu
Takie gadanie a homoseksualistów jakoś sie nie uświadamia że robia bład .Nie uprawiaja seksua ale demagogie bo wkladanie penisa w tylek jest szkodliwe jak tutaj jest to opisane .Uświadomcie to homoseksualistom .Ludzie hetero i tak wola seks normalny w pochwe .
POKAŻ KOMENTARZE (4)