Seks analny – z czego wynika ból podczas stosunku?

Seks analny – z czego wynika ból podczas stosunku? fot. Adobe Stock
Seks analny wciąż budzi kontrowersje. W badaniach nad seksualnością Polaków do uprawiania zbliżeń tego typu przyznało się 15 proc. ankietowanych, z czego tylko 2 proc. kobiet. Głównym powodem obaw pań jest, oprócz wstrętu, strach przed bólem, ale czy na pewno mamy, czego się bać?
/ 29.06.2018 07:23
Seks analny – z czego wynika ból podczas stosunku? fot. Adobe Stock

Często zapominamy, że seks analny dotyczy nie tylko kobiet, ale też mężczyzn heteroseksualnych, choć niewielu z nich pozwala swoim partnerkom na zabawy wokół odbytu.
Kobiety unikają seksu analnego ze względów moralnych i dlatego, że uważają go za bolesne zbliżenie, co nie musi być prawdą. Sprawdź z czego wynika ból i jak sobie z nim radzić?

Pozycje Kamasutry – idealne do seksu analnego

Bez pośpiechu i łagodnie

Jak wszystko, co dzieje się w łóżku, także seks analny zależy od umiejętności partnera, więzi, łączącej parę i wzajemnego zaufania. Bez bliskości nie ma dobrej zabawy, zwłaszcza tej od tyłu, ponieważ seks analny potrzebuje oprawy.
Z pewnością stosunek nie sprawi bólu kobiecie, jeśli przedtem partner poświęci czas na pieszczenie odbytu oraz pośladków wybranki językiem lub ustami (rimming). Podniecenie partnerki nie oznacza, że można od razu przejść do sedna. Jak radzą seksuolodzy, najlepiej zacząć penetrację odbytu od... palca, kierując go delikatnie ku kości ogonowej.
Pośpiech jest wrogiem intymności, więc zarówno palec, jak i później penis, powinny poruszać się w odbytnicy jedynie wtedy, gdy mięśnie są rozluźnione. Okolice odbytu są bardzo unerwione dlatego przy napiętych mięśniach łatwo o ból i wewnętrzne zadrapania.
Dopiero po takim „zbliżeniu” można przejść do właściwego seksu analnego, nie obawiając się bólu.

Zabawki do seksu analnego

Na rynku nie brakuje zabawek do tego typu seksu zarówno dla płci obojga, jak i przeznaczonych wyłącznie dla kobiet lub mężczyzn.
Są specjalne korki do seksu analnego, wibratory, kulki, pierścienie, penisy – każdy znajdzie coś dla siebie. Opracowano też lubrykanty, mające ułatwić penetrację tej części ciała i prezerwatywy o grubszych ściankach, chroniące partnera przed zakażeniami bakteryjnymi.
Jest z czego wybierać pod warunkiem, że seks analny rzeczywiście spodoba się obojgu partnerom. Natomiast, jeśli mimo wyrafinowanych technik i zastosowania lubrykantu, seks wciąż sprawia ból,  lepiej z niego zrezygnować i spróbować czegoś innego, co sprawi przyjemność wam obojgu.

Warto przeczytać:

 Fisting – co to jest i na czym polega?Krwawienie po stosunku – poznaj siedem powodów tej przypadłościCzy uprawiając seks oralny można zabezpieczyć się przed chorobami?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA