Seks w ciąży nie musi być nudny! Poznaj nową jakość zbliżeń fot. Adobe Stock

Seks w ciąży nie musi być nudny! Poznaj nową jakość zbliżeń

Seks w ciąży, o ile nie został zabroniony z racji ciąży zagrożonej, może stać się niezwykle zmysłowym doświadczeniem dla obojga partnerów. Zwłaszcza w II i III trymestrze ciąży, kiedy kobieta nie czuje już porannych mdłości, a brzuszek nie jest na tyle duży, żeby przeszkadzał w eksperymentach.
/ 16.07.2018 10:56
Seks w ciąży nie musi być nudny! Poznaj nową jakość zbliżeń fot. Adobe Stock

U wielu kobiet z każdym miesiącem ciąży wzrasta ochota na seks.
Specjaliści zalecają nawet zbliżenia w jej ostatnich tygodniach lub tuż przed porodem, ponieważ prostaglandyn z nasienia mężczyzny może wywołać skurcze macicy i przyśpieszyć narodziny potomka. Pieszczoty piersi, zwłaszcza brodawek, również mogą przyśpieszyć poród, ponieważ pobudzają wydzielanie oksytocyny, od której zależy akcja porodowa.   
Jeśli zatem nie ma przeciwskazań do zbliżeń np. z powodu ciąży zagrożonej, mnogiej czy częstych krwawień, możesz bez obaw cieszyć się seksem, próbując różnych pozycji.
Oto kilka z nich. Przeczytaj i wybierz najlepsze dla siebie.

Seks w ciąży? Oto 7 najczęstszych pytań i odpowiedzi

Najlepszy czas na seks w ciąży

II trymestr ciąży jest wyjątkowy, ponieważ brzuch kobiety nie jest jeszcze tak duży za to piersi, które powiększają się o rozmiar lub dwa przestają sprawiać ból przy dotyku. Kobieta staje się też bardziej wrażliwa na bodźce. Działa na nią zapach partnera, dotyk i smak jego skóry, dlatego to najlepszy czas na łóżkowe eksperymenty.
Najbardziej popularną pozycją jest ta na łyżeczkę. Mężczyzna leży na boku za kobietą, wchodząc w nią penisem od tyłu. Oboje mają lekko ugięte nogi. W tej pozycji mogą obejmować się, partner może pieścić dłonią łechtaczkę partnerki albo jej piersi, a ona nie odwracając się może stymulować go dotykając jego mosznę. W tej pozycji można spróbować zarówno seksu dopochwowego, jak i analnego.
Łatwo też przejść z niej do pozycji na pieska, w której kobieta klęczy a partner pochylając się nad nią wchodzi w nią od tyłu. W przypadku ciąży dobrze jest, aby partnerka opierała się łokciami np. o brzeg łóżka, w ten sposób z pewnością pełniej doświadczy rozkoszy.
Równie niezapomnianym przeżyciem dla obojga może być seks hiszpański, polegający pocieraniu wzwiedzionym członkiem przestrzeni między piersiami kobiety. Kobieta w ciąży może uprawiać seks hiszpański siedząc na mężczyźnie i jednocześnie lekko uciskając swoje piersi, aby zwiększyć tarcie członka.

Lepiej postawić na petting i czułość

W III trymestrze, gdy duży brzuch i ogólne przebieranie na wadze utrudniają kobiecie eksperymenty partnerzy mogą spróbować różnych rodzajów pettingu. Od analnego, gdy mężczyzna pobudza członek pocierając go o pośladki partnerki, po fellatio i cunnilingus w pozycji 69.
Partnerzy mogą odkrywać także inne swoje sfery erogenne i pobudzać je językiem, (jeśli to kobieta wiedzie prym w zbliżeniach) albo pocieraniem prącia, (jeśli ostatnie zdanie należy do mężczyzny) Takimi miejscami są np. zagięcia łokci, wewnętrzne strony ud, dolna część pleców oraz palce stóp.  Dlatego na tym etapie ciąży ogromną rolę odgrywają pieszczoty, masaże, wspólne kąpiele, które mogą zaowocować pozycją na jeźdźca – wygodną dla każdej kobiety w każdym trymestrze ciąży.

Przeczytaj jeszcze:
8 rzeczy, na które musi uważać kobieta w zaawansowanej ciąży
Byłam taka głupia!
Po czym poznać, że związek jest udany?