Zmiana mleka

Jestem świeżo upieczoną mamą i chciałabym się dowiedzieć jak mogę zmienić mleko z nan1 na bebilon.
/ 27.09.2007 13:19

Zmiana mleka

Jestem świeżo upieczoną mamą i chciałabym się dowiedzieć jak mogę zmienić mleko z nan1 na bebilon. Niestety pokarm w piersi szybko straciłam nawet nie wiem z jakiego powodu i dlatego przeszłam na sztuczne. Nie wiem jak zamienić mleko bo po nan1 mój synek ma zaparcia.

Karolinka

Dzieci karmione mlekiem modyfikowanym mają skłonności do zaparć. Może warto spróbować najpierw zaradzić zaparciom. Dopiero jeśli nie uzyska pani efektów spróbować zmiany mleka. W przypadku kolek, wzdęć u niemowląt (a więc dzieci po pierwszym miesiącu życia)można podać herbatkę Duo plantex lub herbatkę ułatwiającą trawienie. U młodszych dzieci (od tygodnia życia) przeznaczona jest herbatka z kopru włoskiego z kminkiem. Jeśli dopajanie dziecka nie przyniesie rezultatu proszę spróbować zmiany mleka. Przy zmianie mleka należy obserwować dziecko pod kątem ulewania, kolek I wypróżnień. Jeśli wystąpią objawy nietolerancji lub alergii wówczas rodzaj mleka powinien ustalić lekarz pediatra.Dziecko na “zaprzyjaźnienie się” z nowym mlekiem ma około tydzień czasu.

Zobacz:

Zaparcia u malucha

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/09.07.2015 18:48
Mój maluszek pił od samego początku Hipp Ha z probiotykami, po 6 mc Hipp 2 i co kilka dni dostawał probiotyk Dicoflor 30 , dziecko do tej pory zaparcia nie miało nawet po rozszerzeniu diety.