POLECAMY

Zielone stolce u niemowlęcia

Moja córeczka ma 2 miesiące. Od 2 tygodni robi zielone kupki, a wcześniej były żółte. Karmię piersią, ale jeszcze dokarmiam małą mlekiem Bebiko1.
Zielone stolce u niemowlęcia

Moja córeczka ma 2 miesiące. Od 2 tygodni robi zielone kupki, a wcześniej były żółte. Karmię piersią, ale jeszcze dokarmiam małą mlekiem Bebiko1. Zaczęłam ostatnio wprowadzać do mojej diety więcej produktów. Czy to może być przyczyną takiego koloru kupy.
Kasia
Taki kolor stolca może być odpowiedzią na mleko modyfikowane lub wprowadzony przez panią nowy pokarm. Jeśli zielone stolce nie występowały wówczas gdy rozpoczęła pani dokarmianie mlekiem modyfikowanym najprawdopodobniej jest to wynik „alergii” na nowy składnik pokarmu mamy. Proszę przejrzeć swój jadłospis i spróbować ocenić, który to pokarm może być tego przyczyną np. czekolada, kapusta, cytrusy, smażone. Następnie wyeliminować ten składnik pokarmu. W tym czasie może pani podawać dziecku Lakcid lub Lacidofil. Jeśli stolce zielone będą nadal się utrzymywać proszę udać się do pediatry. Proszę pamiętać o tym, że dziecko należy dopajać – jeśli karmienie jest mieszane (pierś i mleko modyfikowane).

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
Mój synek robił zielone, pieniste kupki i okazało się że to nietolerancja laktozy. Podawałam mu kolaktaze do 6 miesiąca i potem dolegliwości nie nawracały :)
/2 lata temu
A robiliscie dziecku jakies specjalne badania, pediatra zalecil ta kolaktaze? Bo nasz synek w sumie ma podobne dolegliwosci, jeszcze kolki na ktore nie pomagaja kropelki z symetykonem
/9 lat temu
moja 9-miesieczna coreczka od ok.3 dni ma ciemnozielone papkowate stolce ,czy to jest patologia?