POLECAMY

Zaparcia u dwutygodniowego malucha

Jak mogę pomóc 2-tygodniowemu maleństwu, które nie może zrobić kupki?
Zaparcia u dwutygodniowego malucha

Jak mogę pomóc 2-tygodniowemu maleństwu, które nie może zrobić kupki? Brzuszek ma twardy, napina się i płacze.

Sylwia

Jeśli karmi pani piersią, proszę przyjrzeć się swojej diecie, jeśli są tam niewłaściwe pokarmy, należy je odrzucić. Proszę przyjmować więcej płynów. Natomiast jeśli stosuje pani karmienie mieszane lub sztuczne, dziecko należy dopajać, ponieważ przy takim karmieniu występuje skłonność do zaparć. Dziecko można dopajać glukozą rozrobioną z wodą przegotowaną lub herbatką dla niemowląt np. z kopru włoskiego (kupić w aptece). Przy karmieniu naturalnym też może pani podawać maleństwu płyny, jeśli wymaga tego potrzeba np. przy zaparciach, ale najpierw należy ocenić, czy zła dieta nie jest ich przyczyną. Proszę poczytać odpowiedzi na podobne pytania oraz artykuły i odpowiedzi na pytania o diecie matki karmiącej (jeśli karmi pani piersią). Jeśli jest pani matką karmiącą, to też może pani pić herbatkę z kopru włoskiego.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
moje malenstwo tez czasem niemoze zrobic kupki, na szczescie kolezanka podpowiedziala mi zebym odawalam mu wtedy lactoral, zrzpuszczony w letniej przegotowanej wodzie, juz pod koniec dnia kupki wracaja do normy, ja jednak jeszcze przez kilka dni daje dziecku ten probiotyk do wypicia
/6 lat temu
u naszego dwutygodniowego malucha-karmienie mieszane...pomaga infacol.troche to dziwne bo na tej samej butelce ale w uk pisze ze mozna podawac od urodzenia-po konsultacji z polozna,a w polsce jest zalecane od 1 mc...tak czy inaczej,wieczorem przed karmieniem i spaniem jedna dawka...pomaga!czytalem wiele na ten temat i z tym problemem poprostu trzeba przetrwac kolejne tygodnie miesiace az samo przejdzie...pozdrawiam wszystkich rodzicow.