POLECAMY

Witaminy a karmienie piersią

W ciąży i po porodzie wspomagasz się suplementami? A teraz zastanawiasz się, jak długo jeszcze je brać? Przeczytaj!
Witaminy a karmienie piersią fot. Panthermedia

Córeczka ma osiem miesięcy i nadal karmię ją piersią. Od początku ciąży biorę te same witaminy – Feminatal N. Czy powinnam je zmienić na inne, mocniejsze? A może już wcale nie muszę brać witamin?                      


W czasie karmienia piersią organizm potrzebuje trochę więcej energii, by wyprodukować pokarm. Nie dostarczy się ich w witaminowej kapsułce. Dieta mamy powinna być bogata w świeże warzywa i owoce, ciemne pieczywo, ryby, mięso i nabiał.

Jeśli nie musi Pani ograniczać spożywania niektórych produktów ze względu na ich nietolerancję przez córeczkę, to suplementacja witaminami w tabletkach nie jest niezbędna. Czasem w ciągu kilku tygodni po porodzie zaleca się preparaty witaminowe, by uzupełnić np. niedobory żelaza związane z krwawieniem okołoporodowym. Po siedmiu miesiącach laktacji wydaje się to jednak zbędne.

Kobiecy pokarm zawiera to, co ważne dla dziecka, a poza tym córeczka już wkrótce sama zechce spróbować, co mama ma na talerzu.

Radziła: Bożena Cieślak-Osik, położna, psycholog

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
W trakcie karmienia piersią piłam barszcz kiszony i zażywałam rexorubie oraz provag, probiotyk który poleciła mi znajoma położna po porodzie, ponieważ w trakcie ciąży miałam dwie infekcji intymne wywołane przez E.coli, wolałam na zimne dmuchać i profilaktycznie go stosować. Bałam się że przy kolejnej infekcji dostane antybiotyk i nie będę mogła karmić.
/6 lat temu
Czekam z niecierpliwością na koneic budowy. Ciekawe czy będzie tam jakiś operator sieciowy ? Ale chyba miały być tylko 3 gwiazdki wiec może być ciężko/Zgadzasz się z opinią? 0 0