POLECAMY

Wczesne ząbkowanie

Witam! U mojej córci pierwsze dolne ząbki pojawiły się szybko, ponieważ w 4-tym miesiącu, teraz ma 6 miesięcy i wyrzynają jej się górne.
Wczesne ząbkowanie

Witam! U mojej córci pierwsze dolne ząbki pojawiły się szybko, ponieważ w 4-tym miesiącu, teraz ma 6 miesięcy i wyrzynają jej się górne, jednak zamiast jedynki to widać już przebijającą się dwójkę. Jak to jest z tymi ząbkami, czy zawsze wyrzynają się według schematu?

piki85

Zęby mleczne zazwyczaj pojawiają się parami i w określonej kolejności.. W 6. miesiącu: siekacze środkowe-dolne, 7. miesiącu: siekacze środkowe-górne. Jednak nie jest problemem, jeśli ząbki wyrzynają się wcześniej i w innej kolejności. Tak może być. Tylko proszę zwrócić szczególną uwagę na higienę jamy ustnej u córci. Pielęgnując zęby, wzmacnia się je i ochroni przed próchnicą. Należy kupić szczoteczkę dla niemowląt i czyścić ząbki. Może być łatwiej, jeśli położy pani sobie córcie na kolanach tak, aby można widzieć jej usta. Można czyścić zęby palcem owiniętym kawałkiem wilgotnej gazy.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
U nas wychodziły zęby hurtowo to znaczy górne jedynki i dwójki równocześnie a teraz pchają się dolne dwójki i czwórki. Niestety ząbkowaniu towarzyszy gorączka, nawet 39 st, obniżam ją milifenem ibuprofenem w syropku, który ma również działanie przeciwzapalne. W aptece kupiłam specjalną nakładkę na palec z drobnymi wypustkami i tak czyścimy ząbki i masujemy dziąsła.
/3 lata temu
my próbowaliśmy chyba wszystkich sposobów i nic nie pomagało.Najgorzej było w nocy. Na szczęście koleżanka przyniosła nam camilię i było lepiej... ;-)