Uczulenie na kosmetyki - ciąża?

Uprawiam seks z moim chłopakiem, zawsze się zabezpieczamy (kondom) i stosujemy tzw. wyjście przed. Mimo to w czwartek spodziewałam się miesiączki i nic.
/ 05.10.2011 11:20

Uczulenie na kosmetyki - ciąża?

Uprawiam seks z moim chłopakiem, zawsze się zabezpieczamy (kondom) i stosujemy tzw. wyjście przed. Mimo to w czwartek spodziewałam się miesiączki i nic. W sobotę zrobiłam test ciążowy i był negatywny. W niedzielę znów i ponownie wynik był negatywny. Lecz piersi mi trochę urosły i zaczynam mieć uczulenia na produkty, które zawsze stosowałam np. kulkę pod pachy i puder.

Angela

Tkliwość i obrzmienie piersi mogą zarówno być objawem wczesnej ciąży jak i zbliżającej się miesiączki. W dniu spodziewanej miesiączki test powinien wykryć ciążę. Owszem jest tak, że w ciąży skóra jest zwykle wrażliwsza na niektóre składniki kosmetyków. Mogą pojawiać się alergie albo podrażnienia. Niektóre składniki mogą nawet sprzyjać powstawaniu przebarwień (np. przy stosowaniu kosmetyków do makijażu). Do czasu wyjaśnienia sytuacji (obecność ciąży czy nie) proszę może zrezygnować ze stosowania tych kosmetyków. Proponuję po kilku dniach powtórzyć test ciążowy (z próbki porannego moczu) i udać się do ginekologa w przypadku dalszego braku miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie