Spóźniona miesiączka na wyjeździe

Na ta chwilę moja miesiączka jest opóźniona 2 tygodnie. Do tej pory miałam regularne miesiączki. Mam 38 lat. Ponieważ jeszcze 4 tygodnie będę przebywała za granicą.
/ 13.06.2011 04:23

Spóźniona miesiączka na wyjeździe

Na ta chwilę moja miesiączka jest opóźniona 2 tygodnie. Do tej pory miałam regularne miesiączki. Mam 38 lat. Ponieważ jeszcze 4 tygodnie będę przebywała za granicą. Czy mogę poczekać z wizytą u ginekologa do powrotu do kraju? Czy jest jakieś poważne zagrożenie dla zdrowia? Nie mam żadnych innych objawów, może poza uczuciem pełności w dolnej części brzucha. Test ciążowy robiłam 4 razy. Negatywny.

Marta

Trudno powiedzieć czy jest jakieś zagrożenie dla zdrowia. Bowiem określenie problemu wymaga badania ginekologicznego. Myślę, że jeśli jedynym objawem jest uczucie pełności w brzuchu to aż takiego zagrożenia nie ma. Jeśli testy były wykonane w odpowiednim czasie to ciążę raczej można wykluczyć. Różne są przyczyny opóźniania miesiączki być może u pani spowodowane jest to zmianą klimatu. Proszę obserwować swój organizm a po powrocie udać się do ginekologa jeśli miesiączka się nie pojawi. Gdyby pojawiły się niepokojące objawy (choć nie sądzę) proszę skorzystać z wizyty w Niemczech.

Pozdrawiam serdecznie