POLECAMY

Poznaj zmiany w schemacie żywienia niemowląt 2014!

Czy wiesz, że eksperci zmodyfikowali dotychczasowy schemat rozszerzania diety niemowlęcia? Sprawdź, co się w nim zmieniło!
Poznaj zmiany w schemacie żywienia niemowląt 2014! fot. Fotolia

Zmiany w schemacie żywienia niemowląt 2014

Coraz więcej badań naukowych wskazuje, że sposób odżywiania niemowlęcia w 1. roku życia wpływa nie tylko na jego rozwój, ale i całe późniejsze życie.

Dowód? Zdaniem ekspertów im więcej białka dostarczymy dziecku w tym okresie, tym większe prawdopodobieństwo, że smyk będzie miał problem z nadwagą w wieku przedszkolnym (i niewykluczone, że także w dorosłym życiu). Również ryzyko pojawienia się niektórych chorób może wzrosnąć na skutek stosowania złej diety.

Jak rozszerzać dietę dziecka?

Zobacz 10 podpunktów, które zmieniły dotychczasowy schemat żywienia niemowląt 2014 i już od dziś zacznij go wprowadzać w życie! Przekonaj się, co robisz źle i zadbaj o odpowiednie menu malucha.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Większość z tych "nowych" informacji znalazłam już w poradniku Bobovity i ich aplikacji, które mam już od jakiegoś czasu ;) Ale i tak to mama i dzidzia decydują o tym, co i kiedy zjeść. Nie ma co trzymać się kurczowo jakichś wytycznych.