POLECAMY

5 rzeczy, które przeszkadzają dziecku w spaniu

Niewyspany smyk oznacza kłopoty. Jeśli więc nie może zasnąć albo budzi się w nocy, koniecznie wytrop, co za tym stoi!
5 rzeczy, które przeszkadzają dziecku w spaniu fot. Fotolia

1. Zatkany nosek

Niemowlę zupełnie nie radzi sobie z oddychaniem ustami. Gdy ma katar, nocą może się po prostu zacząć dusić. Dlatego przed położeniem smyka do łóżka oczyść mu nosek.

2. Upał w pokoju

Wtedy smyk budzi się cały mokry od potu. Wieczorem wywietrz jego pokój (ale nie przesadź!) i pamiętaj, że temperatura w nim nie powinna przekraczać 21°C.

3. Tęsknota za mamą

Czasem szkraby nie potrafią spokojnie spać, jeśli nie czują, że obok jest mama. Gdy jednak nie chcesz spać z dzieckiem, spróbuj choć ustawić jego łóżeczko blisko swojego.

4. Głód lub pragnienie

Zadbaj, by wieczorem twój smyk się najadł. Nie pozwalaj, by przysypiał przy piersi lub butelce. A może najwyższa pora podać mu na kolację lekką kaszkę?

5. Nadmiar przeżyć

Gdy malec w dzień jest bombardowany bodźcami, może mieć potem problem z wyciszeniem się i spokojnym snem. Staraj się więc, by dni smyka przebiegały w podobnym rytmie, dbaj też o rytuały. To da dziecku poczucie bezpieczeństwa.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Witam.Moja 2,4 miesiczna córcia budzi sie co noc,i woła pić nawet 3 razy.Temperatura w pokoju nie przekracza w nocy 20 stopni.Mam pytanie co zrobić żeby maluszek pzesypiał całą noc?Pozdrawiam mama Martynki.