POLECAMY

Problem z oddaniem stolca

Witam, mam problem: karmię sztucznie i mam 2-tygodniową córeczkę. Od dwóch dni ma problem z oddaniem stolca, bardzo się napręża i płacze.
Problem z oddaniem stolca

Witam, mam problem: karmię sztucznie i mam 2-tygodniową córeczkę. Od dwóch dni ma problem z oddaniem stolca, bardzo się napręża i płacze. Już jej podajemy herbatkę z kopru, wodę z cukrem i nadal mamy ten problem! Proszę o pomoc.

GOSIA

Przede wszystkim małym dzieciom nie wolno podawać wody z cukrem! Cukier jest „za ciężki” do strawienia i wywołuje problemy żołądkowe. Można podawać przegotowaną wodę, ale z glukozą (biały proszek - kupuje się go w aptece), absolutnie nie zwykły cukier. Proszę spróbować wykonywać masaż zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Układać malutką na brzuszku (pod kontrolą mamy lub taty). Gdyby zaparcia utrzymywały się, proszę skontaktować się z pediatrą - być może niezbędna jest zmiana mleka.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Zmiana mleka jest najlepszym sposobem na takie problemy.Najlepsze mleko mamy jezeli jest taka mozliwosc.Jak nie to mieszanka z mniejsza zawartosica laktozy dla delikatnych brzuszkow, pomocne jest tez podawanie probiotykow np.Dicoflor 30.Nie polecam podawania takiemu malenstwu wody ani cukru!