Okres jeszcze nie "zjechał"

Okres miałam 23.04. Teraz jest maj. Nie wiem kiedy mi zjedzie okres. Mam nieregularne miesiączki. Dwa tygodnie temu uprawiałam seks z narzeczonym.
/ 20.05.2007 21:59

Okres jeszcze nie "zjechał"

Okres miałam 23.04. Teraz jest maj. Nie wiem kiedy mi zjedzie okres. Mam nieregularne miesiączki. Dwa tygodnie temu uprawiałam seks z narzeczonym. Nie wiem kiedy mi zjedzie. Martwię się. Mam 22 lata. Od kiedy mogę być w ciąży?

Monika

Ja też niestety nie wiem kiedy „zjedzie” pani okres i czy w ogóle „zjedzie”… Nie znam długości pani cyklu - nie podaje pani informacji ile trwał najdłuższy cykl. Jeśli cykle byłyby 28 dniowe to miesiączki spodziewałaby się pani około 20.05, a że są nieregularne to może wystąpić później. Dwa tygodnie temu mogły być dni płodne, więc warto wykonać domowy test ciążowy, jeśli miesiączka nie wystąpiła nadal. Dobrze byłoby wiedzieć ile trwał najdłuższy cykl miesiączkowy i w tym dniu zrobić pierwszy test ciążowy np. jeśli najdłuższy trwał 40 dni to licząc od 23.04 40 dni i w tym dniu wykonać test. Ewentualnie powtórzyć go po kilku dniach. W ciąży można być od momentu zapłodnienia.

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/24.05.2011 08:10
Ja mam niemal identyczna sytuacje, z tym ze moj okres ostatnio wystapil 14 kwietnia, czyli spoznia mi sie okolo 14 dni. Testy wyszły negatywne,a ginekolożka stwierdziła, że narazie nic jednoznacznego stwierdzic nie moze. To prawda? Czy moze powinnam zmienic lekarza? Nigdy nie byłam w ciąży, też mam 22 lata i też uprawiałam sex w dni płodne, ale oczywiscie z zabezpieczeniem. Nie czuje się jakoś odmiennie, raczej jakbym już nigdy nie miała mieć okresu. Co mam o tym myśleć?