POLECAMY

Nieregularne cykle

Mam 25 lat i uciążliwy problem związany z nieregularnymi cyklami. Byłam już z tym u ginekologa i w celu jego unormowania, przez 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne. Niestety po ich odstawieniu problem wrócił.
Nieregularne cykle

Mam 25 lat i uciążliwy problem związany z nieregularnymi cyklami. Byłam już z tym u ginekologa i w celu jego unormowania, przez 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne. Niestety po ich odstawieniu problem wrócił. Nieraz trwają 32 dni, a nieraz 40-45 dni. Krwawienia trwają zawsze tyle samo dni. Usg niczego nie wykazało. Myślimy z mężem o dziecku, ale nie wiem czy nieregularne cykle będą problemem?

Judyta
Czasami hormonalne leczenie może nawet spowodować pogłębienie problemu lub jego powrót po zaprzestaniu leczenia. Proszę wykorzystać kilka prostych sposobów, które mogą pomóc:
  • wyeliminować stresy, zadbać o wypoczynek i sen,
  • ograniczyć cukier, białą mąkę,
  • jeść więcej warzyw i owoców,
  • przyjmować magnez a w pani przypadku już zacząć przyjmować kwas foliowy,
  • można również mierzyć temperaturę po to, by poznać lepiej swój organizm.
Nie zawsze nieregularne cykle dają problem w próbie poczęcia. Częściej istnieje problem określenia dokładnego wieku ciąży (ze względu na nieregularne cykle miesiączkowe). Życzę owocnych starań o maluszka.

Pozdrawiam serdecznie
                                                                       Celina  Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/6 lat temu
Ja również mam problem z nieregularnymi cyklami i staramy się o dziecko. Kupiłam teraz afrodytę do określania dni płodnych. Mam nadzieję ze pomoże mi te dni okreslić..
/9 lat temu
Ja mialam tak samo z cuklami , raz 32 dni a raz nawet 48 , roznie bywalo , jednak dzieki obserwowaniu sluzu udalo mi sie wybadac owulacje i zajsc w ciaze. Mam dwoje dzieci :)
/8 lat temu
SUPER SUPER TYLKO POGRATULOWAĆ !! A KTO UTRZYMUJE TE DZIECI????:)
POKAŻ KOMENTARZE (1)