POLECAMY

Niemowlę

Mam pytanie moja córka ma dwa miesiące i dwanaście dni jest dość dużą bo waży ponad 6 kg ale od jakiegoś czasu zauważyłam, że robi takie zgniło zielone kupki czy to jest coś niepokojącego? Dodam, że karmię mlekiem nan 1 bo nie miałam pokarmu wydaje mi się, że spalili mi oxytocyną bo miałam 4 kroplówki albo narkozą bo rodziłam przez cesarskie cięcie.
Niemowlę

Mam pytanie moja córka ma dwa miesiące i dwanaście dni jest dość dużą bo waży ponad 6 kg ale od jakiegoś czasu zauważyłam, że robi takie zgniło zielone kupki czy to jest coś niepokojącego? Dodam, że karmię mlekiem nan 1 bo nie miałam pokarmu wydaje mi się, że spalili mi oxytocyną bo miałam 4 kroplówki albo narkozą bo rodziłam przez cesarskie cięcie. Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.


Na początek wyjaśnię kwestię „spalania pokarmu”. Kroplówka z oksytocyną miała na celu wzniecenie czynności porodowej tzn. wywołanie skurczów porodowych, a nie niszczenie pokarmu. Narkoza też nie „ niszczy pokarmu”.
Oksytocyna to lek który wyzwala rytmiczne skurcze mięśnia macicznego i zwiększa ich częstość.

Zgniło zielone kupki u niemowlaka (jeśli trwa to kilka dni)to objaw niepokojący.Obserwuj czy dziecko pręży się i ma trudności w oddawaniu stolca. Jeśli powtarzają się takie stolce udaj się do pediatry, być może należy zmienić mleko.


Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/10 lat temu
witam serdecznie chcialam pomoc pani poniewaz mam odchowanego dwulatka i synek mial 3 miesiace jak zaczelam podawac mu mleko modyfikowane nan 1 i powiem ze to mleko zawiera duzo zelaza po czym takze robil zielone kupki w wieku 6 miesiecy zmienilam mleko na bebiko poniewaz synek juz nie mogl jadac nan (mial problemy z wyproznianiem)ale to zalezy od dziecka jak przyjmuje dane mleko.pozdrawiam bardzo cieplo
/5 lat temu
moj synek dostaje nan pro ha 1 i też robi zielone kupki, lekarz powiedzial ze to przez zelazo w mleku i ze to normalne. Dodam, ze kupki i gazy są bardzo śmierdzace...