Niedoczynność tarczycy a karmienie naturalne

Jestem w ciąży w 26. tygodniu i choruje na niedoczynność tarczycy. Biorę leki. Czy kiedy urodzi się mała będę mogła karmić piersią? Mam ból w podbrzuszu po prawej stronie jak by ktoś mnie rozciągał.
/ 13.07.2007 23:41

Niedoczynnośc tarczycy a karmienie naturalne

Jestem w ciąży w 26. tygodniu i choruje na niedoczynność tarczycy. Biorę leki. Czy kiedy urodzi się mała będę mogła karmić piersią? Mam ból w podbrzuszu po prawej stronie jak by ktoś mnie rozciągał. Mała jest bardzo naprężona i solidnie kopie. Czy ten ból jest normalny? Występuje od niedawna pojawia się niezapowiedzianie i znika. Czy jest możliwe, że mała mogła mnie tam kopnąć bo to jakoś tak było.

Daria

Leki stosowane w niedoczynności tarczycy nie są przeciwwskazaniem do karmienia piersią. Przyjmowane hormony tarczycy nie zagrażają zdrowiu noworodka. Inaczej ma się sprawa w nadczynności tarczycy. Ciągnący ból w dole brzucha powinien być skonsultowany z ginekologiem. Zdarza się, że kopniaki płodu są solidne i bolesne. Jednak jeśliby ból był ciągnący w dół brzucha i przypominałby bóle miesiączkowe należy udać się do lekarza.

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)