Mocz o barwie czerwonej

Miałam już miesiączkę a teraz właśnie mam lekkie krwawienie ale to chyba mocz jest taki. Czy to jest coś poważnego?
/ 13.06.2011 07:19

Mocz o barwie czerwonej

Miałam już miesiączkę a teraz właśnie mam lekkie krwawienie ale to chyba mocz jest taki. Czy to jest coś poważnego? Bo ja strasznie się denerwuję a na razie nic nie chcę mówić mamie.

Beata

Jeśli mocz ma barwę czerwoną oznacza to, ze w moczu obecna jest krew. Kolor zależy od ilości krwi. Przyczyna takiego zabarwienia moczu może być zapalenie pęcherza, kamica moczowodów lub uraz cewki moczowej. Przy zakażeniu układu moczowego występuje ból i pieczenie podczas oddawania moczu. Bez względu na to czy jest to krwawienie czy to mocz ma barwę czerwoną porozmawiaj a mamą bo trzeba się udać do lekarza. Wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu.

Zobacz:

Czy to kolka nerkowa?

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/29.05.2014 19:11
to objaw ktory moze oznaczac zapalenie pecherza niestety, ja mam czasami takie dolegliwosci, jednak od kiedy zazywam szybko zurascin uro, trafia mi sie to o wiele rzadziej
/04.07.2011 10:43
Jak już jest krew w moczu to na pewno żadnej żurawiny nie należy przyjmować samemu, to poważna sprawa i do lekarza natychmiast trzeba iść.
/03.07.2011 16:43
Koniecznie w takiej sytuacji trzeba iśc do lekarza bo jednak z pecherzem nie ma zartów i nie powinniśmy tego bagatelizowac.
POKAŻ KOMENTARZE (2)