POLECAMY

Mięśniak czy skurcze

Witam serdecznie! Jestem w szesnastym tygodniu ciąży, na ostatniej wizycie mój lekarz prowadzący wykrył u mnie mięśniaka wielkości siedmiu centymetrów, gdzie wcześniej nic nie było.
Mięśniak czy skurcze

Witam serdecznie! Jestem w szesnastym tygodniu ciąży, na ostatniej wizycie mój lekarz prowadzący wykrył u mnie mięśniaka wielkości siedmiu centymetrów, gdzie wcześniej nic nie było. Natychmiast kazał mi się skonsultować z innym lekarzem - chodziło o dokładniejsze usg. Następnego dnia pojechałam i okazało się, że mięśniaka nie ma, był to ponoć skurcz. Jak to możliwe? Czy można mięśniaka pomylić ze skurczem - proszę o radę, strasznie się martwię. Jest to moja pierwsza ciąża, mam 33 lata.

Małgorzata

Bardzo przepraszam, ale ja jestem tylko położną i nie wiem jak można pomylić mięśniaka ze skurczami macicy. Może lekarze mieli na myśli to, że mięśniak to łagodne „zgrubienie” macicy. Mięśniak, który znajduje się w jamie macicy, może wywołać skurcze i może stąd ta pomyłka? Może to był skurcz macicy (i powstał jakby fałd „zgrubienie”, a lekarz pomylił to z mięśniakiem). Myślę, że najlepiej udać się do trzeciego lekarza, który potwierdzi którąś z tych diagnoz - myślę jednak, że nie ma tam żadnego mięśniaka (bo chyba nie zrobił się w kilka dni, skoro go wcześniej nie było, nawet malutkiego).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
witam miałam robione usg jamy brzusznej i lekarz wykrył 3,5cm miesniaka poszłam do dobrego lekarza ginekologa i co sie okazało"miesniaka nie ma"na usg jamy brzysznej lekarz napisał jeszcze ,ze mam przodozgiecie macicy a ginekolog mi po badaniu stwierdził tyłozgiecie zreszta o tyłozieciu wiem o 6 lat wiec zdziwiło mnie to przodozgiecie,ginekolog powieddział,ze ten lekarz mogł sie pomylic tył macicy wzioł jako jakis guz,czy to mozliwe?zaznaczam ,ze 3 mies temu byłam u poprzedniego ginekologa i roniez nic nie wykrył