POLECAMY

Krosteczki

Mój synek Filipek ma obecnie 8 tygodni na buźce i klatce piersiowej wyskoczyło mu mnóstwo drobnych krosteczek coś jak potówki. Wieczorem i rano są one słabo widoczne ale kiedy maluszek się troszkę rozgrzeje np przy jedzeniu są bardzo widoczne i szorstkie przy dotyku. Co to może być? Jakich kosmetyków dla niemowlak najlepiej jest używać????
Krosteczki

Mój synek Filipek ma obecnie 8 tygodni na buźce i klatce piersiowej wyskoczyło mu mnóstwo drobnych krosteczek coś jak potówki. Wieczorem i rano są one słabo widoczne ale kiedy maluszek się troszkę rozgrzeje np. przy jedzeniu są bardzo widoczne i szorstkie przy dotyku. Co to może być? Jakich kosmetyków dla niemowlaka  najlepiej jest używać???? Pozdrawiam gorąco.


Iza
Trudno ocenić nie widząc tego. Być może jest to wysypka alergiczna. Trzeba przyjrzeć się Twojej diecie – czy jest w niej dużo przetworów mlecznych lub owoców cytrusowych- spróbuj je wyeliminować na kilka dni a potem wprowadzać stopniowo. Być może to zwykłe potówki. Potówki można spróbować usunąć, ścierając dość energicznie wacikiem nasączonym spirytusem. Maleństwo proszę ubierać lżej i utrzymywać w domu temperaturę około 21-24 stopnie. Najlepiej oceni to pediatra (który ma możliwość obejrzenia zmian skórnych).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)