POLECAMY

Karmienie piersią

Błagam o pomoc: karmią moją 6-miesięczną córcie piersią. Ostatnio dostała pierwszą zupkę. wybijają jej się ząbki i nie chce w ciągu dnia ssać piersi.
Karmienie piersią

Błagam o pomoc: karmią moją 6-miesięczną córcię piersią. Ostatnio dostała pierwszą zupkę. Wybijają jej się ząbki i nie chce w ciągu dnia ssać piersi, tylko sporadycznie, żeby troszkę się poprzytulać. Nie wiem, co robić, boję się, że mało przybierze na wadze: ma 25 tygodni i waży 6700 g. POMOCY!

Anna

Myślę, że jest to spowodowane ząbkowaniem. Dziąsła są rozpulchnione, bolące, a tym bardziej bolące podczas ssania. Nie należy robić nic na siłę. Proszę stosować żele umilające ząbkowanie (można kupić w aptece), a także gryzaczki, specjalne szczoteczki do masowania dziąseł. Najlepiej posmarować dziąsła właśnie tuż przed karmieniem. Jeśli to nie zmieni „podejścia” do cycusia - proszę odciągać pokarm i podawać go łyżeczką. W ostateczności z butelki (ale szkoda przyzwyczajać do smoczka, kiedy karmi pani tylko piersią, poza tym smoczek też może się „nie podobać” maluchowi).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Bardzo proszę o poradę,moja Córka karmi dziecko,jest trzy tygodnie oi cesarskim cięciu,dzisiaj bardzo bolał ją żołądek,porostu zwijała się z bólu,rano wzięła te leki ktore miała zapisane,póżniej zażyła puralgin w tabletce,jednorazowo czy coś może stać się dziecku,jestem strasznie zdenerwowana,dzwoniłam do zaprzyjażnionej farmaceutki i powiedziała że jednorazowo nie powinno być nić ale ja się boje czy może mi ktoś pomóc?