Intymny problem a Lactovaginal

Ostatnio odczuwam pewne problemy w okolicach miejsc intymnych. Mianowicie jest to dyskomfort spowodowany pieczeniem i kłuciem w pochwie.
/ 16.08.2011 10:05

Intymny problem a Lactovaginal

Ostatnio odczuwam pewne problemy w okolicach miejsc intymnych. Mianowicie jest to dyskomfort spowodowany pieczeniem i kłuciem w pochwie. Co może być tego przyczyną? Czy powinnam pójść do lekarza? Czy może poczekać czy samo przejdzie? Dodam też, że właśnie kupiłam sobie probiotyk dopochwowy lactovaginal. Jeszcze nie użyłam ale teraz nie wiem czy nie lepiej poczekać parę dni i dopiero wtedy sobie go aplikować, gdy dolegliwości ustąpią?

Karola24

W przypadku pieczenia i kłucia w pochwie warto udać się do ginekologa właśnie po to by ocenił przyczynę takiego stanu. Aby coś leczyć należy ustalić przyczynę. Jeśli nie znamy przyczyny to można tylko złagodzić objawy. Swędzenie, pieczenie i kłucie najczęściej jest objawem infekcji pochwy. Do czasu wizyty objawy można złagodzić poprzez podmywanie się naparem z kory dębu lub stosowanie Tantum Rosa. Należy nosić bawełnianą bieliznę. Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Dlatego też najpierw warto wyleczyć infekcję lekami, które najprawdopodobniej zleci ginekolog, a po kuracji zastosować Lactovaginal.

Zobacz:

Prawdy i mity o intymności

Pozdrawiam serdecznie