Cysta na jajniku

Byłam ostatnio na badaniu usg jamy brzusznej, lekarz zauważył cystę na jajniku. Zalecił skontaktowanie się z ginekologiem.
/ 18.08.2011 11:27

Cysta na jajniku

Byłam ostatnio na badaniu usg jamy brzusznej, lekarz zauważył cystę na jajniku. Zalecił skontaktowanie się z ginekologiem. Umówiłam się więc na wizytę za 2 tygodnie. Czy ta cysta może mieć wpływ na trudności w poczęciu dziecka? Za niedługo biorę ślub i bardzo chcę mieć jak najszybciej dziecko:).

Karo

Jeśli chce pani szybko rozpocząć starania o potomstwo tym bardziej wskazana jest wizyta u ginekologa. Ginekolog wykonując usg przez pochwę oceni wielkość i rodzaj cysty. Cysta jest wytworem patologicznym dlatego istotna jest jego ocena. Niektóre torbiele (cysty) wymagają okresowej kontroli i ewentualnego leczenia, a niektóre tylko obserwacji. Torbiele, które są na jajnikach, mogą zaburzać lub upośledzać ich czynność, powodując np. nieprawidłowe krwawienia miesięczne. Trudności w poczęciu mogą stwarzać liczne małe torbiele jajników. Na wizycie warto wspomnieć o zbliżających się staraniach o potomstwo (lekarz wypowie się pod kątem obecności cysty w tym temacie). Proszę pamiętać o konieczności przyjmowania kwasu foliowego celem zapobiegania wadom cewy nerwowej u płodu.

Zobacz: Torbiel na jajniku w ciąży

Pozdrawiam serdecznie