POLECAMY

Brak miesiączki i brak ciąży

Jestem 8 miesięcy po porodzie, przez dwa miesiące zażywałam tabletki dla matek karmiących cerazzete, przestałam brać bo totalnie mi nie służyły, a teraz już 2 tygodnie spóźnia mi się okres.
Brak miesiączki i brak ciąży

Jestem 8 miesięcy po porodzie, przez dwa miesiące zażywałam tabletki dla matek karmiących cerazzete, przestałam brać bo totalnie mi nie służyły, a teraz już 2 tygodnie spóźnia mi się okres. Robiłam test wyszedł negatywnie, co może być przyczyną braku okresu?

Gosia
Przyczyn opóźnienia miesiączki jest wiele np. zmiana klimatu, odchudzanie się, silny stres, zaburzenia po zaprzestaniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, a także zmiana trybu życia. Do działań niepożądanych cerazette zalicza się nieregularne krwawienia międzymiesiączkowe, a także brak miesiączki. Proponuję cierpliwie poczekać, a jeśli miesiączka nie pojawi się, wykonać kolejny test ciążowy. Bez względu na wynik udać się do ginekologa na badanie kontrolne.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
nie mam miesiączki od miesiąca robiłam testy wyszły pozytywnie ale ginekolog wykluczył ciążę komu mam wieżyć testom czy lekarzowi pomurzcie
/9 lat temu
mam problem... moja młodsza o 2 lata siostra już dostała okres a ja jeszcze nie... boje się czy to nie jakaś choroba bo ciąża na pewno nie... błagam pomóżcie :(
/9 lat temu
Każda dziewczynka dojrzewa w innym tempie. To że siostra dostała miesiączkę a ty nie, niczego nie dowodzi. Nie wiem ile masz lat, jeśli przekroczyłaś 17 a okresu nie masz, może warto było by się udać do ginekologa? A jeśli masz poniżej 16 - nie masz sie czym martwić. wcześniej czy później miesiączka się pojawi. Należy spokojnie na nią poczekać. Jeżeli bardzo się martwisz, porozmawiaj z mamą i wspólnie udajcie sie do lekarza ( na pierwszą wizytę konieczny jest opiekun prawny lub rodzic). Serdecznie pozdrawiam.
POKAŻ KOMENTARZE (1)