Antykoncepcja hormonalna - wpływ na endometrium

Ostatnią tabletkę wzięłam 6. lutego 2012. Miesiączka z odstawienia pojawiła się 11. lutego trwała do 17 lutego. Nie brałam już kolejnej tabletki, bo odstawiłam.
/ 02.03.2012 12:20

Antykoncepcja hormonalna - wpływ na endometrium

Ostatnią tabletkę wzięłam 6. lutego 2012. Miesiączka z odstawienia pojawiła się 11. lutego trwała do 17 lutego. Nie brałam już kolejnej tabletki, bo odstawiłam. Kochałam się z mężem bez zabezpieczenia 25,26 i 28 lutego. Czy możemy spodziewać się dzieciaczka? Czytałam parę postów w necie, że dzieci rodzą się zdrowe, bo tabletki nie mają wpływu wcale na płód. Kilkanaście takich przypadków znalazłam na forach.

Żona

Oczywiście decyzja, co do podjęcia prób poczęcia, należy czy należała do pani. Proszę już przyjmować kwas foliowy, który zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej. Pierwsze miesiączki po odstawieniu antykoncepcji mogą być nieregularne - na podstawie dat współżycia nie można nic powiedzieć. Owszem już w pierwszym cyklu po odstawieniu antykoncepcji może dojść do zapłodnienia, bo może wystąpić owulacja. W przypadku braku miesiączki można wykonać domowy test ciążowy. Najwcześniej po 15-17 dniach od momentu, w którym mogło dojść do zapłodnienia. O tym dlaczego zaleca się odczekać kilka cykli (a przynajmniej jeden) od naturalnej miesiączki (nie krwawienia z odstawienia) tutaj.

Zobacz:

Płodność po zakończeniu antykoncepcji

Pozdrawiam serdecznie